Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу відходу до вічності Папи-емерита Бенедикта XVI

31.12.2022, 16:53
Католики
Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу відходу до вічності Папи-емерита Бенедикта XVI - фото 1
«Отримавши звістку про повернення до Дому Отця папи-емерита Венедикта XVI, від імені Української Греко-Католицької Церкви бажаю висловити мої найщиріші співчуття та єднання з вселенською Церквою у молитві за його душу», — пише у листі до Папи Франциска Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав зазначив, що «понтифікат Папи Бенедикта XVI огортав нашу Церкву багатьма жестами Божого провидіння, які сприяли її відродженню після комуністичного переслідування та сучасному розвитку. Ми вдячні Вашому попереднику за його неоціненний внесок у структурний розвиток нашої Церкви та її підтримку у багатьох сферах церковного життя. У 2011 році Папа Бенедикт XVI підтвердив рішення нашого Синоду на обрання молодого єпископа єпархії Святої Покрови з Буенос-Айреса на Главу УГКЦ, — цей жест став не лише виявом його великої довіри до мене, але й пошани до синодального рішення єпископів нашої Церкви».

У своєму листі Глава УГКЦ вказав на «особливу духовну близькість папи-емерита та підтримку українського народу з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну». «На початку війни папа-емерит надіслав мені листа, у якому висловив свою солідарність з українським народом та запевнив, що молиться за мир в нашій країні. Серед жахіть війни ми завжди відчували, що в його великій, але водночас смиренній постаті, у тиші монастиря „Mater Ecclesiae“ у Ватикані ми маємо молільника до Господа за багатостраждальну Україну». Саме тому Блаженніший Святослав під час свого візиту до Ватикану забажав особисто відвідати папу-емерита 9 листопада та подякувати йому за «духовну близькість до України».

«Під час нашої розмови Папа Бенедикт, хоча і був фізично кволим, але при світлі розуму, запевнив мене: Я продовжую молитися за Україну». Глава УГКЦ висловив переконання, що «і тепер у його особі наш народ має заступника перед престолом Всевишнього».

Блаженніший Святослав запевнив Папу Франциска, що в ці дні єпископи, духовенство, монашество та вірні УГКЦ єднаються з усією Католицькою Церквою за душу усопшого папи-емерита Бенедикта XVI, «покірного слуги у винограднику Христовому».

Зазначимо, що Глава УГКЦ був одним з останніх, кого прийняв папа-емерит Бенедикт XVI у монастирі «Матір Церкви». Зустріч відбулася 9 листопада 2022 року. На згадку про зустріч папа-емерит подарував Главі УГКЦ вервицю та одну з останніх медалей його понтифікату.