У Криму окупанти переслідують 117 людей у «справі Хізб ут-Тахрір», - правозахисники
Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр, передає Укрінформ.
"Після окупації Криму Російська Федерація активно практикує на півострові переслідування за релігійною ознакою. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, 117 осіб переслідуються у «справі Хізб ут-Тахрір», 114 із них – представники корінного кримськотатарського народу", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що з переслідуваних 117 - 82 людини відбувають свої терміни покарання у російських в’язницях та колоніях, а 28 знаходяться у СІЗО, 2 – під домашнім арештом, 5 – були звільнені.
Загалом за весь час окупації півострова було проведено 18 хвиль затримань кримських татар у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», додали правозахисники.
У КРЦ зауважили, що РФ неправомірно використовує своє законодавство у політичних цілях, зокрема з метою придушення ненасильницької боротьби кримських татар і їх протесту проти окупації Криму.
«Окупанти посилюють репресії проти фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», збільшуючи терміни покарання до 19 років позбавлення волі, призначаючи перші роки відбування у тюрмах, ставлячи політв’язнів на профобліки»,- додали у центрі.
Як повідомлялося, 14 лютого 2003 року Верховний Суд Російської Федерації, розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою генерального прокурора РФ, визнав терористичними 15 ісламських організацій, зокрема і «Хізб ут-Тахрір», і заборонив їхню діяльність на території РФ. У мотивувальній частині рішення ВС РФ відсутні будь-які дані про терористичну діяльність «Хізб ут-Тахрір» відповідно до визначення тероризму. Це рішення було винесено з порушенням основних принципів справедливого судового процесу: гласності та рівності сторін.
Звинувачення у цих «справах» ґрунтуються на свідченнях «прихованих свідків» і висновках «експертів», які активно співпрацюють з ФСБ РФ. Єдиними «доказами» є заборонена ісламська література, знайдена під час обшуків, оперативні дані ФСБ та аудіозаписи на яких нібито зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні і політичні теми. Активістів звинувачують у причетності до діяльності, забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір», яка не має ніяких обмежень в діяльності у більшості країн світу.