Глава УГКЦ: "В умовах війни важливо організувати навчальний процес, бо діти і студенти України мають право вчитися"

Глава УГКЦ: "В умовах війни важливо організувати навчальний процес, бо діти і студенти України мають право вчитися" - фото 1
Патріарх Святослав 1 вересня привітав освітян, учнів і студентів із Днем знань. Нині весь світ повинен зрозуміти, що українські діти мають право вчитися, а українські студенти — здобувати знання в найкращих навчальних закладах. Особливе слово молитви і підтримки хочу скерувати до директорів шкіл і очільників інших навчальних закладів. На ваших плечах сьогодні лежить непросте завдання — організувати навчальний процес в умовах війни. Про це сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 190-й день великої, кривавої, несправедливої війни, яку веде Росія проти українського народу.

«Першого вересня, — сказав він, — в Україні розпочинається новий навчальний рік. На жаль, мусимо констатувати, що нині не всі діти і учні зможуть сісти за парти. Лише відповідно до офіційних даних, росіяни вбили в Україні 379 дітей, 735 було поранено, а десятки тисяч опинилися поза Україною, далеко від рідної землі. Агресор навмисно зруйнував понад 2400 шкіл і навчальних закладів. Тому цей день, у який ми говоримо про знання і навчання в Україні, є драматичним».

«Знаємо, — додав Предстоятель УГКЦ, — що необхідною умовою початку цього процесу є наявність бомбосховища або у вашому навчальному закладі, або десь поблизу. Ми знаємо, що ви маєте можливість організовувати як очне, так і дистанційне навчання або навіть довірити батькам навчати своїх дітей. Це доволі складне завдання. І я дякую всім вам, що ви так активно цим займаєтеся».

Блаженніший Святослав привітав з Днем знань освітян, учнів і студентів, побажавши їм благословенного, успішного навчального року. «Особливо вітаю першокласників, які сьогодні вперше йдуть до школи. Вітаю студентів, які розпочинають навчання на першому курсі у вищих навчальних закладах», — сказав Глава УГКЦ.

«Нехай Господь Бог дарує вам благодать Духа Святого, Духа Мудрості, а вашим наставникам, викладачам, учителям і нашим батькам дасть усе необхідне, щоб узяти вас за руку і повести в цей чудовий світ знань, де вас чекає багато цікавого, захопливого і важливого для вашого життя в майбутньому», — побажав Предстоятель і додав на завершення: «Боже, благослови наших учнів і нашу студентську молодь! Боже, благослови батьків наших учнів і студентів! Боже, благослови учителів і викладачів. Боже, благослови українське військо! Нехай воно захищає мир і можливість навчатися для наших дітей. Боже, благослови нашу Батьківщину Твоїм справедливим миром!»