Глава УГКЦ зустрівся з очільником гуманітарної місії ООН в Україні
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, сторони обговорили загальну гуманітарну ситуацію в Україні і можливість координації соціального служіння Української Греко-Католицької Церви зі структурним підрозділом ООН, який очолює пан Факко.
Учасники зустрічі наголосили, що сьогодні дуже важливою частиною гуманітарної місії є служіння правді. За словами Глави УГКЦ, дуже важливо, щоб партнери УГКЦ і України в усьому світі, які хочуть допомогти Україні, знали правду про те, що тут відбувається. Саме тому Предстоятель закликав пана Естебана Факко інформувати Організацію Об’єднаних Націй про ситуацію в Україні, оскільки нинішня війна Росії проти України є найбільшою за масштабами і найінтенсивнішою за кількістю щоденно вживаної зброї з часів Другої світової війни.
В ООН, за словами пана Факко, це розуміють, оскільки мають досвід місії ООН в різних каїнах світу. Очільник Управління ООН з координації гуманітарних справ розповів про свій досвід праці в Судані, Ефіопії, Лівії та Сирії. Але те, що відбувається в Україні, за його словами, перевершує війни в інших країнах і масштабами, і трагічністю.
Під час зустрічі Естебан Факко зазначив, що існує потреба, аби Церкви в Україні виступили із закликом до пасхального припинення вогню, щоб можна було доставити гуманітарну допомогу тим, хто її зараз найбільше потребує. Також було б добре, якби Церкви посприяли відкриттю гуманітарних кордонів.
Глава УГКЦ проінформував співрозмовника, що власне сьогодні Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій опублікувала Звернення щодо безпеки під час вшанування релігійних свят, адже впродовж наступних десятьох днів Пасху святкують і юдеї, і християни різних конфесій. Він також пригадав до припинення вогню закликав і Папа Римський Франциск.
За словами Блаженнішого Святослава, головна перешкода для дотриманні перемир’я полягає в тому, що, оскільки Росія напала на Україну, саме вона має припини вогонь. «Україна не може перестати боронитися. Ми захищаємося. Якщо з боку росії буде добра воля зупинити напад, тоді і ми зможемо долучитися до цього припинення вогню», – сказав Глава УГКЦ.
На завершення зустрічі сторони домовилися координувати спільні зусилля, щоб послужити там, де є найбільша потреба.