• Головна
  • Проекти
  • Глави євангельських Церков виступили на захист моралі та проти втягування церков у політику...

Глави євангельських Церков виступили на захист моралі та проти втягування церков у політику

26.04.2010, 09:24
Глави євангельських Церков 20 квітня провели зустріч у рамках засідання Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ).

Глави євангельських Церков виступили на захист моралі та проти втягування церков

КИЇВ – Глави євангельських Церков 20 квітня провели зустріч у рамках засідання Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ), яке відбулось у Головній канцелярії ЦХВЄУ у Києві, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Засідання відкрив вітальним словом та закликав до спільної молитви Михайло Паночко, Головуючий у Раді та Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України.

У ході зустрічі члени РЄПЦУ висловили думки щодо стану державно-церковних та міжцерковних відносин. Низка учасників засідання повідомили про окремі факти порушення рівності Церков перед законом та про перешкоди по відношенню до віруючих євангельських церков у реалізації їх права на свободу віросповідання.

Серед іншого присутні проаналізували ситуацію навколо ініціатив з юридичного визнання одностатевих відносин у всіх країнах Ради Європи. Глави Церков з занепокоєнням сприйняли інформацію про те, що 31 березня 2010 року МЗС України беззастережно підтримала на рівні Ради Європи рекомендацію Комітету Міністрів «Про заходи по боротьбі з дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності».

У зв'язку з тим, що на наступному тижні схожий за змістом проект резолюції буде розглянутий на сесії ПАРЄ, Рада Євангельських Протестантських Церков України заявила про свою рішучу незгоду з цими аморальними ініціативами у зверненнях до Президента України, МЗС, голови Верховної Ради України, лідерів парламентських фракцій та членів Постійної делегації в ПАРЄ від України.

Під час засідання глави євангельських Церков також ухвалили текст Заяви, в якій висловили свою позицію по відношенню до втягування церков у політичну діяльність. Як повідомлялось, у цьому документі Рада Євангельських Протестантських Церков України висловила занепокоєння у зв'язку з намаганнями окремих політиків використати авторитет РЄПЦУ та євангельських протестантських Церков у своїх політичних цілях.

Серед членів Ради в засіданні взяли участь Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко,  голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук, Старший єпископ Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець,  президент Української Уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня Володимир Крупський, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун, виконавчий секретар Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів Петро Балацький та член ради Асоціації місіонерських церков євангельських християн України Василь Давидюк.

До участі в засіданні також були запрошені низка пасторів та керівників інших протестантських релігійних об’єднань, представники Інституту релігійної свободи та Українського Біблійного Товариства.