"Гнана" Церква: УПЦ МП звела три нові храми та каплицю

"Гнана" Церква: УПЦ МП звела три нові храми та каплицю - фото 1
Три нових храми освячено у Вінницькій, Мукачівській та Могилів-Подільській єпархіях Української Православної Церкви Московського Патріархату. У Харківській єпархії освячено каплицю.

Про це повідомляє Православная жизнь.

18 жовтня митрополит Вінницький і Барський Варсонофій освятив храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Носківці Жмеринського району Вінницької області. Після чину освячення в храмі відбулася Божественна Літургія.

Після молитви та проповіді митрополит Варсонофій відсторонив протоєрея Іоанна Шмаюна від служіння на цій парафії за священицьку недбалість терміном на 3 місяці. Тимчасово виконуючим обов'язки настоятеля храму призначено протоєрея Ігоря Миронова.

17 жовтня митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор освятив храм Великомученика Димитрія Солунського в с. Іванівці Мукачівського району Закарпатської області.
14 жовтня митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт освятив храм Покрови Пресвятої Богородиці в с. Пилипи Борівські Томашпільського району Вінницької області.
На завершення Богослужіння митрополит Агапіт звернувся до пастви зі словом проповіді. Благодійникам, на пожертви яких у селі після 70 років очікування з'явилася церква, вручені нагороди.

Того ж дня, 14 жовтня, в свято Покрову Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія відбулося освячення каплиці Почаївської ікони Божої Матері в с. Федорівка Нововодолазького району Харківської області.

Почаївська каплиця у Федорівці – перший в історії села православний храм. Каплиця збудована за ініціативою жителів села при активній підтримці адміністрації Нововодолазького району та духовному опікуванні настоятеля храму ікони Божої Матері «Знамення» села Знам'янка протоєрея Ігоря Водяного.