• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Головний рабин Росії розкритикував статтю помічника Патрушева про "неоязичницькі культи" в Україні...

Головний рабин Росії розкритикував статтю помічника Патрушева про "неоязичницькі культи" в Україні

27.10.2022, 14:49
Світові
Головний рабин Росії розкритикував статтю помічника Патрушева про "неоязичницькі культи" в Україні - фото 1
Головний рабин Росії Берл Лазар виступив із різкою критикою статті помічника секретаря Ради безпеки Олексія Павлова про "неоязичницькі культи" в Україні, в якій той критикував хасидів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Рабин заявив, що єврейська громада Росії сприйняла матеріал "з крайнім подивом", а тези, що містяться в ній, визнала образою "мільйонів віруючих євреїв, у тому числі значної більшості євреїв Росії".

У Федерації єврейських громад Росії вважають, що стаття Павлова "створює причину ворожнечі", а Російський єврейський конгрес попросив Слідчий комітет і прокуратуру дати оцінку заявам помічника секретаря Ради безпеки Росії.
Стаття Олексія Павлова під заголовком "Що варять у "відьомському казані". В Україні набрали силу неоязичницькі культи" вийшла в "Аргументах та фактах" 26 жовтня. У ній йдеться про те, що Україна з 2014 року в результаті західних "маніпуляцій і політтехнологій" перетворилася на "тоталітарну гіперсекту" з "неоязичницькими культами". Павлов стверджує, що українським суспільством управляють "фанатики", адепти релігійних сект, які творили "найбільші звірства на Донбасі та в інших російськомовних регіонах України". Далі генерал-майор ФСБ пише про необхідність "десатанізації" України під час проведення так званої спеціальної військової операції.

У тексті помічник Миколи Патрушева зачіпає любавицький хасидизм (широко поширений напрямок в юдаїзмі) і до однієї з сект зараховує релігійний рух "Хабад", вказуючи, що до нього нібито належать Ігор Коломойський, Віктор Пінчук та інші українські олігархи. Павлов стверджує, що головним життєвим принципом любавичських хасидів є перевага його прихильників над усіма націями та народами.

Берл Лазар, коментуючи статтю помічника секретаря Ради безпеки Росії, зазначив, що любавичські хасиди та релігійний рух "Хабад" не секта, а легітимна школа юдаїзму. Він зазначив, що сам належить до цього напряму, як і "90% рабинів, які працюють в юдейських громадах Росії". Ідеологія "Хабада" заснована на повазі до всіх релігій, народів та кожної людини, підкреслив рабин.

Міркування Павлова "можна було б назвати вульгарним антисемітським маренням і гидливо пройти повз", заявив Лазар, але посада головного рабина Росії не дозволяє цього зробити. "Такого роду нові переспіви старих кривавих наклепів від імені співробітника Ради безпеки Росії є величезною небезпекою і тому повинні викликати негайну і однозначну реакцію суспільства і влади країни", - вважає Лазар.

Офіційний представник руху "Хабад" у Росії Борух Горін вважає, що подібні висловлювання з боку помічника секретаря Ради безпеки Росії можна оцінювати як офіційну позицію влади.

На думку експертів американського Інституту вивчення війни (ISW), російські офіційні особи все частіше намагаються ув'язати війну в Україні з релігійними концепціями. Про це вказують останні заяви голови Чечні Рамзана Кадирова, який назвав війну в Україні джихадом.

Глава Російської Православної Церкви, Патріарх Кирил раніше говорив про "сатанізацію" Заходу і битву "янголів і демонів", де битва – Україна.