Греко-католицька парафія Дубна активно волонтерить: шиє одяг та відправляє тонни їжі на фронт і біженцям
Про це РІСУ повідомили в Українській соціальній академії.
Греко-католицька парафія Вознесіння Господнього знаходиться у невеликому містечку Дубно на Рівненщині. Ще до війни Росії проти України тут успішно діяла і продовжує діяти соціальна швейна майстерня, а після початку повномасштабної агресії на парафії організували ще й благодійну кухню.
Місцевий парох о. Андрій Коваль розповідає, що за 50 днів активної волонтерської діяльності парафіяни виготовили понад півтори тонни вареників і 11 тис. булочок.
«На нашій парафії ми уже маємо успішний досвід соціальних ініціатив, адже тут є невелика швейна майстерня, де зараз шиють речі для наших захисників. У мене давно була ідея відкрити ще й благодійну кухню і ми зробили це одразу після початку повномасштабної російської агресії», – розповідає о. Андрій.
Кулінарний цех відкрили в одному із приміщень, якими володіє парафія. На той момент там уже було трохи кухонного обладнання, що дозволило одразу ж розпочати процес.
«Ми просто зібралися із парафіянами і вирішили допомогти із забезпеченням їжі для наших захисників. Найперше ми готували їжу для бійців Національної гвардії, де капеланом є один із місцевих греко-католицьких священиків», – продовжує свою розповідь о. Андрій.
За його словами, щоденно на кухні волонтерять до 15 осіб. Готувати їжу приходять не лише парафіяни, а й інші місцеві жителі, які бажають допомогти. Роботу на кухні поділили у такий спосіб, що у різні дні виготовляють різні види продукції.
«Одного дня тут ліплять близько 50-60 кг вареників із різними начинками, а іншого – випікають сотні пиріжків та булочок із картоплею, капустою, грибами. Усю продукцію ми загортаємо у зручне упакування і передаємо нацгвардійцям, біженцям, потребуючим із деокупованих міст», – каже парох.
Кошти для закупівлі сировини та самі продукти дають парафіяни та місцеві благодійники. Із початком війни люди приносили у кулінарний цех картоплю, муку, капусту і гроші. Проте, суттєво розширити діяльність і збільшити обсяги виготовленої продукції стало можливо після того, як парафія отримала від Української соціальної академії грант на закупівлю професійної техніки.
«Академія виділила кошти для закупівлі професійної техніки, що дозволило суттєво збільшити обсяги виготовленої продукції. Ми придбали пароконвектомат з витяжкою, промислову посудомийну машину, двокамерну фритюрницю, професійну скиборізку, кавоварку, решітки для піци і багато іншого – усе це необхідне, щоб допомогти із їжею якомога більшій кількості людей», – пояснює отець.
На цій професійній техніці волонтери одразу ж спекли перед Великоднем 150 пасочок для українських захисників. Тепер, завдяки Українській соціальній академії на благодійній кухні випікатимуть значно більші обсяги булочок та пиріжків, і не лише їх.
«Виготовлену продукцію ми передаємо і будемо передавати також у міста, нещодавно звільненні з окупації. Наприклад, ми передавали нашу продукцію у Чернігів, де після деокупації були проблеми із продуктами харчування. Для того, аби допомагати іншим із їжею, парафіяни приходять волонтерити у наш кулінарний цех з понеділка по п’ятницю. Вірні долучилися до цієї великої спільної справи порятунку України і українців і мене, як священника, це дуже надихає», – каже священник.
В Українській соціальній академії переконані, що греко-католицькі парафії сьогодні стали важливою частиною великого волонтерського руху, а вести ефективну волонтерську діяльність парафії можуть, адже мають діяльні спільноти. Тому парафії уже отримали від Академії понад десяток грантів на закупівлю кухонного обладнання.
«Ми бачимо результати їхньої жертовної праці, які нам хочеться помножити і примножити. Ми знаємо, що кошти виділені як гранти таким спільнотам використовуються ефективно, а Україна отримує від цього максимальну користь. Ось чому ми так радо співпрацюємо з парафіями», – розповідає менеджерка програм Української соціальної академії Христина Гарбуз.