Грузинська Православна Церква як ніколи близька до визнання автокефалії ПЦУ

Грузинська Православна Церква як ніколи близька до визнання автокефалії ПЦУ - фото 1
Вторгнення Росії в Україну вразило єрархів Грузинської Церкви. Не випадково Патріарх Грузинський Ілля вранці 24 лютого став першим предстоятелем Православної Церкви іншої країни, який закликав припинити військові дії в Україні, «інакше вони переростуть у світову трагедію».

Єпископи та митрополити Грузинської Православної Церкви також засудили вторгнення російської армії на українську територію, нагадавши, що «20% нашої країни окуповано Росією».

Як повідомляє Orthodoxtime.com з посиланням на свої «достовірні джерела», це питання може порушити Патріарх Ілля на наступному засіданні Священного Синоду Грузинської Православної Церкви, яке відбудеться швидше за все вже у травні.

Ті ж джерела кажуть, що пропозиція, як очікується, буде схвалена переважною більшістю Синодальних єрархів, оскільки більшість із них навіть підтримали визнання Церкви України на чолі з Митрополитом Епіфанієм, серед них - 13 постійних членів Синоду з правом голосувати.

Ці ж джерела поінформували Orthodoxtimes.com, що після останніх заяв митрополитів і єпископів Грузинської Церкви, в Московському Патріархаті в терміновому порядку зв’язалися з Тбілісі і вимагали припинити будь-які кроки щодо визнання української автокефалії.

Нагадаємо, 13 архиєреїв Грузинської Церкви заявили про підтримку визнання ПЦУ.

13 архиєреїв Грузинської Церкви заявили про підтримку визнання ПЦУ - фото 1

Список архиєреїв Грузинської ПЦ, які підтримали ПЦУ, публікує wenews.ge

  • Митрополит Ананія (Джапарідзе) – “Ми повинні підтримати автокефалію Української Церкви!”.
  • Митрополит Вахтанг (Ахвледіані) – «Україна має 50 мільйонів населення, і якщо це буде їх добра воля, я особисто вважаю, що вони заслуговують на автокефалію».
  • Митрополит Зосима (Шіошвілі) – «Я думаю, що [автокефалія] повинна належати їм».
  • Митрополит Йов (Акіашвілі) – «Я б сказав, що єдність Православної Церкви у світі підтримує Вселенський Константинопольський Патріархат, інакше Константинопольський Патріархат був би в хаосі, створив би хаос, тому ми повинні розуміти, що права Константинопольського Патріархату [надання автокефалії, позбавлення автокефалії] будуть узаконені і визнані!»
  • Митрополит Йосеб (Кіквідзе) – «Вітаю Українську Православну Церкву з наданням Томосу і вважаю, що Україна заслуговує на автокефальну церкву !».
  • Митрополит Григол (Бербічашвілі) – «Ніщо не може перевершити бажання України мати автокефальну православну церкву».
  • Митрополит Антоній (Булікія) – На запитання, чи має Україна автокефалію відповів: «Привіт Україні та українському народу».
  • Архиєпископ Зенон (Іараджулі) -«Хочу повідомити, що я уважно вивчав юридично-екклезіологічні матеріали, надані Вселенським Патріархатом, досить тривалий час. Вселенський патріархат діяв відповідно до канонічних норм та правових підстав».
  • Архиєпископ Яков (Якобішвілі) – «Українська церква вже має автокефалію; Це справді питання часу, коли більшість членів Синоду виявлять внутрішню симпатію».
  • Єпископ Мелхиседек (Хачідзе) – «Священний Синод Грецької Церкви визнав автокефалію Української Церкви. Сподіваємося, Священний Синод Грузинської Церкви незабаром визнає автокефалію Української Церкви.»
  • Єпископ Досіфей (Богверадзе) – «Ми висловлюємо солідарність з кожним віруючим в Україні, незалежно від її юрисдикції, особливо з Автокефальною Православною Церквою України».
  • Єпископ Георгій (Янделіані) – «Помісні церкви матимуть рацію, якщо визнають автокефалію Української Церкви».
  • Владика Саба (Інцкірвелі) – «Скоро настане день, коли Грузинська Церква визнає автокефалію Української Церкви!»

Також автокефалію України підтримує архієрей Грузинської Православної Церкви Митрополит Петро (Цаава), який тимчасово не входить до Священного Синоду – «Україна має автокефалію».