Хасидська громада засуджує учасників інциденту зі стріляниною в Умані

06 вересня, 12:10
Суспільство
Хасидська громада засуджує учасників інциденту зі стріляниною в Умані - фото 1
Хасидська громада засуджує учасників інциденту зі стріляниною в Умані напередодні святкування Рош-га-Шана і дякує українській владі за заходи, що дозволили паломникам відсвяткувати Єврейський новий рік біля могили Цадика Нахмана. Про це йдеться в листі президента інституту «Keren Or» Якова Меір Шечтер на ім'я посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука.

Джерело: Інтерфакс

«Ми завжди проповідуємо необхідність проявляти миролюбність і подяку господарям, а також дотримуватися постанови місцевих органів влади. Дуже тривожно чути про інцидент, який був здійснений приватною особою. Мало того, що це не виправдано - навпаки, такі погані злочинці є ізгоями суспільства. На жаль, всі ми знаємо, що ніхто не може контролювати всіх цих беззаконників, і з їхньої поведінки неможна судити про всю громаду. Ми вдячні правоохоронним органам за запобігання будь-якого насильства і збереження гармонії та миру», - йдеться в листі.

Також підкреслюється, що єдиним уповноваженим з координації з українською владою є президент Міжнародного благодійного фонду ім.Рабі Нахмана рабин Натан Бен Нун.

«Ніхто крім рабина Натана Бен Нуна не уповноважений робити якісь заяви чи висувати претензії від імені нашої громади. Він тісно співпрацює з владою, переслідуючи спільну мету - на благо і на користь паломників, щоб забезпечити дотримання порядку і співробітництво. А практика висунення звинувачень і безпідставних претензій владі і правоохоронцям приймаючої сторони суперечить нашим принципам», - наголошується в листі.

Представники хасидської громади також висловлюють подяку українському уряду за створені можливості для паломництва такої кількості людей.

«Я також хочу подякувати особисто Послу Євгену Корнійчуку за все, що Посольство робить в рамках інформаційно-роз'яснювальної роботи, щоб допомогти в цьому процесі під час поїздки в Україну», - підкреслюється в листі.

Як РІСУ інформувала, Нацполіція в Черкаській області 25 серпня затримала громадянина Ізраїлю, який в запалі суперечки використовував зброю щодо жителя Умані. В результаті події був травмований 38-річний уманчанин, якого госпіталізували до Уманської центральної лікарні: його здоров'ю і життю нічого не загрожує. За фактом хуліганства слідчі Уманського районного управління поліції порушили кримінальне провадження.

Правопорушником виявився 33-річний громадянин Ізраїлю, який проживає в Умані. Його затримали в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Відомості за цим фактом внесені до ЕРДР по ч. 4 ст. 296 (хуліганство) КК України. Санкція цієї статті передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.