Хрещених батьків можна змінити

25.02.2011, 11:36
Церква каже: бути хрещеним батьком або матір’ю – велика відповідальність. Названі батьки мають не лише відвідувати та дарувати подарунки своїм хрещеникам, але й супроводжувати їх упродовж усього життя. Але досить часто хрещені забувають про свій обов’язок.

Церква каже: бути хрещеним батьком або матір’ю  – велика відповідальність. Названі батьки мають не лише відвідувати та дарувати подарунки своїм хрещеникам, але й супроводжувати їх упродовж усього життя. Але досить часто хрещені забувають про свій обов’язок.

27-річна Ірина з с. Погреби, що на Глобинщині, взагалі не пам’ятає свого хрещеного батька, а хрещену матір, мабуть, і не впізнала би. Бо бачила її років 15 тому. Дівчина ніколи не відчувала уваги хрещених батьків, навіть у день народження.

— Батьки розповідали, що хрещений востаннє був у нас лише на мій перший день народження. Згодом він переїхав у Житомирську область, а коли через деякий час повернувся у село, до нас більше не приходив. Я його взагалі не знаю,– з сумом говорить дівчина.

Ірина каже, що в її батьків жодного разу не виникало думки переобрати хрещених, хоча таке явище сьогодні досить поширене. Виявляється, й церква не проти цього. З запитаннями стосовно хрещеників «КП» звернулася до отця Ігоря, священика церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що у с. Погреби.

— Отець Ігорю, в яких випадках можна переобирати хрещених батьків?

— Коли рік, а то й більше хрещені батьки не спілкуються з хрещениками і не виконують своїх обов’язків. Трапляються випадки, коли хрещені відвертаються від родини з певних причин. А, скажімо, хлопця потрібно і в армію провести, й одружити. Переобирають хрещених ще й тоді, коли вони змінили віру.

— Хто може бути хрещеним батьком або матір’ю?

— Це може бути лише віруюча людина. Можуть обиратися родичі, навіть рідні брати і сестри, бабусі і дідусі. Є такі випадки. Особливо, коли люди незаможні. Не можна обирати хрещеними батьками подружню пару або нехрещених людей.

— Що входить в їхні обов’язки?

— Хрещені батько і мати мають виховувати дітей у православному дусі, навчати жити по-християнськи. Вони повинні молитися за них, носити, а потім і водити на причастя. Такий зв’язок є вічним, глибшим та міцнішим, ніж навіть з рідними батьками. Хрещені батьки виступають ніби поручителями за дитину.

— Наразі стає модно обирати кілька пар хрещених батьків. Це дозволено церквою і чи потрібно взагалі?

— Дозволено. Більше того, це дуже добре. Дитина постійно відчуватиме увагу і піклування, отримає краще духовне виховання. Одного тижня на причастя може прийти з одними хрещеними, другого – з іншими.

Віта КОНОВАЛЕНКО

"Кременчуцька панорама", 17 лютого 2011 року