Ідеологія "русского міра" - це виклик усьому християнству, - Глава УГКЦ

Ідеологія "русского міра" - це виклик усьому християнству, - Глава УГКЦ - фото 1
Увесь християнський світ має дати належну оцінку ідеології "русского міра". Бо якщо таку геноцидну ідеологію породила християнська Церква, то можна засумніватися у її еклезіальності, церковності.

Таку думку висловив Блаженніший Святослав у інтерв'ю Івано-Франківському обласному телебаченню, передає Департамент інформації УГКЦ.

"Коли релігійна інституція починає виправдовувати війну… коли перетворюється на пропагандивну машину… коли пропагує православний шахідизм, тоді вона йде дорогою ісламської держави. Ісламський світ щось подібне уже пережив. Тоді, дякувати Богові, серед мусульманських мудреців знайшлася сила, щоб цю ідеологію відкинути і засудити", - зазначив Глава УГКЦ.

"Сьогодні стоїть виклик перед християнським світом. Якщо християнська Церква породила ідеологію, — ідеологію „русского міра“, яка за суттю є геноцидною… то можна засумніватися у її еклезіальності, церковності", - додав він.

Предстоятель УГКЦ вважає, що ця доктрина несе загрозу для всього християнства і виходить за межі одної Церкви та навіть православ’я.

"Багато разів спілкуючись на різних форумах і з православними, і з протестантськими богословами й очільниками Церков, я розмірковував про це як про виклик для всього християнства. Адже такого типу використання християнської релігії з геополітичною метою, виправдання звірств і злочинів тоталітарного режиму є викликом для вірогідності проповіді Христового Євангелія людині третього тисячоліття. Тобто де-факто ми бачимо тут велику небезпеку для вірогідності самої церковної сутності, і це виходить за межі одної Церкви та навіть православ’я. Тому я закликав і закликаю весь християнський світ… дати належну оцінку такій вбивчій ідеології. Бо якщо ми не матимемо такої ж відваги, яку мав мусульманський світ, якщо ми, як християни, не відкинемо ідеологію „русского міра“, не матимемо антитіл християнського сумління, то це може стати великою небезпекою для майбутнього християнства у третьому тисячолітті», — наголосив Блаженніший Святослав.