Ідея соборності є ще більш актуальною саме зараз: коли ми захищаємо право бути істинно незалежною державою - Митрополит Епіфаній

22 січня, 11:15
Держава
У День Соборності очільник ПЦУ привітав українців з цією історичною подію, яка є символомдержавної, територіальної, національної, суспільної єдності.
Ідея соборності є ще більш актуальною саме зараз: коли ми захищаємо право бути істинно незалежною державою - Митрополит Епіфаній - фото 65421

 

"Ідея соборності, сили у єдності – є ще більш актуальною саме зараз: коли ми захищаємо і відстоюємо своє бажання і право бути істинно свобідною і незалежною державою, а також будувати європейську вільну Україну. Не варто забувати, що держава – це не лише територія, а передусім люди, які в ній живуть. І сила, і могутність країни визначається не тільки за матеріальними показниками, а передусім за якістю людських стосунків, які люди будують одне з одним", - наголошує Митрополит.

За його словами, в Акті Злуки проявилася християнська чеснота взаємної підтримки українського народу.

"Ми подали руку допомоги одне одному та з’єдналися ланцюжками сердець, сповнених любові. Це допомогло нам у найважчі часи випробувань не бути байдужими до ближнього та до своєї країни. І тільки від нас залежить, як ми навчимося бути разом не лише в час труднощів, а й у радості для того, щоби будувати спільне краще майбутнє.

Безумовно, це завдання також стоїть і перед нашою Помісною Церквою. Адже утвердження єдності Помісної Української Православної Церкви – обов’язок для всіх її ієрархів, духовенства та вірних, наш спільний внесок у розбудову Соборної України.

І попри різні труднощі, які траплялися на нашому шляху, і ті випробування, які ми з вами проходимо й зараз, – нас не роз’єднати. Український народ залишається соборним, єдиним у прагненні справедливого миру, благополуччя і добра для України. Тож нехай світло Христової правди осяє нам шлях до кращого майбутнього у добрі та злагоді. Слава Ісусу Христу. Слава Україні!", - написав у Фейсбук Митрополит Епіфаній.