ІЕС проведе онлайн презентацію книги про УГКЦ і деякі аспекти міжконфесійних відносин в Україні
Спікери:
- о. Ігор Шабан, голова патріаршої комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин
- Мирослав Маринович, віцеректор Українського католицького університету, президент Інституту релігії та суспільства УКУ
- Андрій Смирнов, професор кафедри історії Національного університету “Острозька академія”
Модератор:
- о. Роман Фігас, науковий працівник Інституту екуменічних студій УКУ
Лінк для зустрічі: https://us06web.zoom.us/j/83072877047
Meeting ID: 830 7287 7047
Passcode: 080777
З 2020 року ІЕС, за підтримки Конференції католицьких єпископів США, втілює проєкт під назвою «Екуменічна формаційна програма» (ЕФП). Це навчально-формаційна програма, розроблена ІЕС спільно з Патріаршою комісією УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин; її адресатами є священики, члени екуменічних єпархіальних комісій УГКЦ та особи, зацікавлені справою християнської єдності.
В рамках програми учасники отримують нагоду глибше зрозуміти сучасні екуменічні процеси в Україні та світі, заохочуються до різноманітних практичних ініціатив. Впродовж 2020/2021 академічного року у межах ЕФП відбулася серія науково-практичних семінарів та зустрічей, на яких було обговорено чимало важливих питань, пов’язаних із розвитком екуменічного руху в українському контексті та дослідженням ролі Церков, зокрема УГКЦ, у справі християнської єдності. Доповідачами та учасниками на семінарах ЕФП були особи, що належать до різних християнських деномінацій, теоретики та практики екуменічного руху, для який справа християнської єдності є насущним питанням.
До збірника «Зростаючи у Христі разом: Українська Греко-Католицька Церква і деякі аспекти міжконфесійних відносин в Україні» увійшли доповіді, виголошені протягом року на семінарах ЕФП. У книжці вони згруповані в три розділи за тематичною ознакою. До першого розділу увійшли доповіді, що висвітлюють початки екуменічної діяльності Церков в Україні, зокрема УГКЦ як лідера об’єднавчих ініціатив, а також аналізують причини скептичного ставлення до екуменізму в деяких колах цієї Церкви. Доповіді у другому розділі присвячені дослідженню ролі провідників УГКЦ в різні періоди екуменічного становлення цієї Церкви, аналізують вплив ідей християнської єдності на розвиток самої УГКЦ та її стосунки з іншими Церквами. У третьому розділі йдеться про важливий та актуальний документ УГКЦ – «Екуменічну концепцію УГКЦ», а також про виклики, що стоять сьогодні перед українськими Церквами.
Детальніше про збірник тут