• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Ізраїль застерігає Ватикан від «лінгвістичних двозначностей», що прирівнюють агресора до жертви...

Ізраїль застерігає Ватикан від «лінгвістичних двозначностей», що прирівнюють агресора до жертви

09.10.2023, 12:49
Світові
Ізраїль застерігає Ватикан від «лінгвістичних двозначностей», що прирівнюють агресора до жертви - фото 1
Посольство Ізраїлю при Святому Престолі закликало Ватикан утриматися від «лінгвістичних двозначностей» і «паралелізмів», які могли би прирівнювати агресорів до їхніх жертв, у коментарях про війну, що вибухнула на Близькому Сході після наступу бойовиків «ХАМАС» на Ізраїль.

Джерело: CREDO

У своїй суботній заяві посольство висловило застереження проти будь-яких дій, які поставили би напад «ХАМАС» на той самий моральний щабель, що й зусилля Ізраїлю, спрямовані на самооборону, пише Crux.

«За цих обставин використання лінгвістичних двозначностей і термінів, які натякають на помилкову симетрію, має бути засуджене, — сказано у заяві. — Відповідь Ізраїлю не можна охарактеризувати інакше, ніж правом на законну самооборону. Пропонувати паралелізми там, де їх немає, — це не дипломатичний прагматизм; це просто неправильно».

Наступного дня, у неділю, після молитви «Ангел Господній» Папа скерував думку до Святої Землі, кажучи: «Із тривогою і скорботою стежу за тим, що діється в Ізраїлі, де насильство спалахнуло зі ще більшою жорстокістю, спричинивши сотні смертей і поранень. Висловлюю своє співчуття сім’ям загиблих, молюся за них і за всіх тих, хто переживає години терору і горя». Папа також закликав обидві сторони «припинити збройні напади і зрозуміти, що тероризм і війна не ведуть до жодного рішення, а лише до смерті та страждань багатьох невинних людей», зазначивши, що «кожна війна — це поразка».

Тимчасом Латинський патріархат Єрусалима на чолі з кардиналом П’єрбаттістою Піццабаллою, що зараз перебуває у Римі як учасник Синоду про синодільність, у заяві від 7 жовтня висловив велике занепокоєння «раптовим вибухом насильства» через його поширення та інтенсивність.

«Операція, розпочата Газою, і реакція ізраїльської армії повертають нас до найгірших періодів нашої нещодавньої історії, — сказано у заяві. — Занадто багато циклів насильства, що впливають як на ізраїльські, так і на палестинські сім’ї, створять ще більше ненависті і поділів, і це дедалі більше руйнуватиме будь-яку перспективу стабільності».

Латинський патріархат закликав міжнародну спільноту та релігійних лідерів зробити все можливе для «деескалації ситуації, відновлення спокою і гарантування основоположних прав людини у регіоні».

«Тривале кровопролиття та оголошення війни ще раз нагадують нам про нагальну потребу знайти тривале та всеосяжне вирішення палестинсько-ізраїльського конфлікту на цій землі, яка покликана бути землею справедливості, миру та примирення між народами, — заявили у Патріархаті. — Ми просимо Бога надихнути світових лідерів на втручання для впровадження миру та злагоди, щоб Єрусалим міг бути домом молитви для всіх народів».

У своїй спільній заяві від 7 жовтня Патріархи та лідери Церков у Єрусалимі заявили, що священне місто «загрузло у насильстві та стражданнях через тривалий політичний конфлікт і жалюгідну відсутність справедливості й поваги до прав людини».

«Ми не раз говорили про важливість поваги до історичного та правового статус-кво святинь, — сказали вони. — Ми солідарні з людьми, які зазнають руйнівних наслідків безперервної боротьби. Наша віра, яка ґрунтується на вченні Ісуса Христа, змушує нас виступати за припинення всіх насильницьких і військових дій, які завдають шкоди як палестинським, так і ізраїльським цивільним особам», — сказали церковні лідери Єрусалима.