• Головна
  • Проекти
  • Кабмін змінив склад і положення про Комісію з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій...

Кабмін змінив склад і положення про Комісію з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій

24.09.2010, 11:29
Кабмін змінив склад і положення про Комісію з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій - фото 1
Уряд вніс низку змін до постанови «Про затвердження Положення про Комісію з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій та її складу». Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України №802 від 02.09.2010 р.

Kabmin1.jpgУряд вніс низку змін до постанови «Про затвердження Положення про Комісію з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій та її складу». Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України №802 від 02.09.2010 р., повідомляє Інститут релігійної свободи.

Положення про Комісію зазнало змін лише у частині процедурних питань. Постановою визначено, що засідання Комісії  веде  голова,  а  за  його  відсутності – заступник голови Комісії.

Замість прийняття рішень більшістю від складу Комісії, відтепер пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Комісії.

Раніше Комісія мала повноваження подавати свої пропозиції та рекомендації на розгляд Кабінету Міністрів України. Проте тепер ухвалені нею рішення надсилаються усім членам Комісії та Кабінетові Міністрів України.

Уряд також вніс зміни до складу Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій, затвердженого постановою Кабміну №953 від 30.10.2008 р.

До складу Комісії було введено заступника Голови Державного департаменту з питань виконання покарань і заступника голови Київської міськдержадміністрації.

При цьому відтепер у складі Комісії не буде представників Міністерства транспорту та зв'язку, Міністерства промислової політики, Національної комісії з питань регулювання електроенергетики та Київської обласної держадміністрації.

Нагадаємо, що Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій була утворена при Кабінеті Міністрів України у червні 2008 року. Цьому передувала зустріч Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, наслідком якої стало рішення про поглиблення державно-церковного діалогу між Урядом і представниками конфесій

 

За нового складу Уряду, протягом 2010 року, Комісія ще не проводила засідань. Не так давно Кабмін передав питання міжконфесійних та міжнаціональних відносин до відання Віце-прем’єр-міністра з питань Євро-2012 Бориса Колеснікова.