• Головна
  • Новини
  • Світові
  • «Капітуляція — це не мир». У НАТО відреагували на заяву Папи Римського про «білий прапор» для України...

«Капітуляція — це не мир». У НАТО відреагували на заяву Папи Римського про «білий прапор» для України

11 березня, 15:42
Світові
«Капітуляція — це не мир». У НАТО відреагували на заяву Папи Римського про «білий прапор» для України - фото 1
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відреагував на резонансну заяву Папи Римського Франциска, який запропонував Україні «підняти білий прапор». Він наголосив, що «капітуляція — це не мир».

Про це повідомляє NV з посиланням на NTV.

Столтенберг зауважив, що закінчення війни залежить від російського диктатора Володимира Путіна, бо саме він її почав. Водночас Україна такого вибору не має.
Генсек НАТО також закликав усіх союзників продовжувати надавати Україні військову підтримку.

У нещодавньому інтерв'ю швейцарській телерадіокомпанії RSI Папа Римський Франциск сказав, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор» і що «вести переговори — це сміливо». При цьому він закликав вести переговори, «поки не пізно».

Після того, як слова Франциска викликали широкий резонанс, керівник прес-служби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що Папа підхопив запропонований журналістом у питанні вислів про «білий прапор». Також Папа нібито підтвердив свою «глибоку прихильність» до українського народу.

На скандальну заяву Франциска відреагували, зокрема у Польщі, Латвії, Німеччині, а також Японії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у відповідь на слова Папи Римського сказав, що прапор України — синьо-жовтий, і «ми не підійматимемо інших прапорів».

Водночас президент України Володимир Зеленський розкритикував заклики Папи Римського Франциска. Він сказав, що зруйновані російськими снарядами білі стіни будинків і церков в Україні «дуже красномовно говорять, хто саме повинен зупинитись» для завершення війни.