• Головна
  • Моніторинг
  • Кардинал і борщ: на роздачі обіду бідним у Сумах ватиканський гість попросив добавки...

Кардинал і борщ: на роздачі обіду бідним у Сумах ватиканський гість попросив добавки

23.09.2022, 16:03
   - фото 1
Джерело фото: всі фото рина Грищенко
Добігає кінця візит папського посланця для України, префекта Дикастерії у справах благодійності кардинала Краєвського.

Джерело: CREDO

Після відвідин Ізюма та Харкова кардинал Конрад Краєвський у супроводі єпископа Харківсько-Запорізького Павла Гончарука 20 вересня приїхав до парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії в Сумах. Також він відвідав парафію Матері Божої Фатімської в Конотопі, повідомляє сайт РКЦ в Україні.

Приїзд гостей збігся з роздачею обіду для потребуючих, що відбувається при парафії двічі на тиждень. Про свої враження від зустрічі з кардиналом розповів настоятель парафії о. Андрій Пальчик.

«Для мене ця зустріч була спонтанною. Я приємно вражений тим, що до нас приїхав такий гість. Бо єпископ Павло зателефонував і сказав, що за кілька годин він приїде з гостем, однак не назвав його. Зустріч була дуже гарна. Кардинал — людина дуже проста, доступна, у його поведінці немає зверхності. Вони саме приїхали на роздачу борщу для потребуючих. І його якраз ми самі спочатку продегустували. Кардинал навіть попросив добавки. Після обіду з гостями та нашими волонтерками ми пішли роздавати їжу для наших підопічних. Після спільної молитви кардинал і сам роздавав обіди, передав іконки від Святішого Отця. Потім була вже приватна зустріч за кавою. Для мене цей візит і зустріч із кардиналом — це така ілюстрація сучасного образу Церкви, яка живе своєю харизмою та є автентичною. Мене приємно здивувало, що це реалії нашої Церкви. Немає так, що обкладинка одна, а середина — інша. Це Церква в теперішньому світі. Тут немає жодних бар’єрів, непорозумінь чи недоречностей. Ось такі будні Церкви, і неважливо на якому рівні, чи найвищому, чи найнижчому», — підсумував священник.

Кардинал і борщ: на роздачі обіду бідним у Сумах ватиканський гість попросив добавки - фото 99553

Суми — одне з міст, яке сильно постраждало від війни. Однак, за словами настоятеля, майже всі, хто був тут до війни, залишились. Якщо хтось і виїхав, то майже всі повернулись. Єдине, що відчутне в парафії, то це брак спільноти іноземців. Вони виїхали з початком війни. Їх було близько 50 студентів із Нігерії та Індії, які навчались у місцевих вишах. На недільну Святу Месу збирається 50-60 чоловік. За словами настоятеля, парафія невелика, але як для Сходу — цілком добре.

Щоденне життя парафії — це не лише таїнства і молитва, а й роздача гуманітарної допомоги. На цих теренах реалізується програма гуманітарної допомоги Карітас-Спес для прикордонних територій і теренів, де ведуться бойові дії. Переселенці тут можуть отримати продуктові набори. Двічі на тиждень працює кухня для малозабезпечених.

Кардинал і борщ: на роздачі обіду бідним у Сумах ватиканський гість попросив добавки - фото 99555

Із Сум кардинал Краєвський з єпископом Гончаруком поїхали до Конотопа, до парафії Божої Матері Фатімської, яка цього року пережила півтора місяці окупації. Коли сюди приїхав кардинал Краєвський, при парафії саме роздавали допомогу потребуючим. Кожен, хто прийшов за їжею або речами, отримав подарунок від Святішого Отця: іконку та розарій.

У парафії під час війни, за словами настоятеля о. Ромуальда Загурського OFM, відкрилося друге дихання. Він служить тут уже шість років і бачить, як війна привела до храму нових людей. Якщо минулого року в будні на Месу приходило 2-5 осіб, то зараз щодня буває 40-50. Люди готуються до таїнств; найближчим часом завершать підготовку п’ятеро. Деякі просто приходять послухати Боже Слово, придивляються. До парафії також почала приходити молодь, діти, за якими стали приходити і їхні мами.

Парафія Божої Матері Фатімської з початком війни, особливо під час окупації, почала активно допомагати потребуючим міста, яке нараховує 80 000 мешканців. Особливо відчутною потреба в допомозі була під час російської інтервенції, коли окупанти заблокували в’їзд і виїзд із міста, а харчі закінчувались. Завдяки Карітас-Спес та добродіям вдалося допомогти багатьом людям; підтримка триває і надалі.

«Ми постійно допомагаємо тим, хто потрапив у складну ситуацію, особливо переселенцям, із житлом та їжею, самотнім матерям і безробітним. Ми бачимо, скільки благодатей для міста йде через нашу Католицьку Церкву», — підсумував настоятель.

Кардинал і борщ: на роздачі обіду бідним у Сумах ватиканський гість попросив добавки - фото 99554

Отцю Ромуальду вдалося також особисто поспілкуватися з кардиналом; він відчув велику опіку від Святішого Отця. Кардинал передав вітання від нього та казав, що Папа дуже любить нас, переживає за нас, молиться за нас, особливо за священників; дякує тим, які лишилися разом із людьми під час війни та окупації. «Під час зустрічі я відчув, як Церква нами опікується. Ми ніби далеко, на північному сході, маленька парафія, але для мене особисто це дуже велика підтримка від авторитету Церкви! Маємо відчуття, що ми тут не самотні. Ніби сам Папа Римський у нас побував. Коротко, але конкретно», — підсумував священник.

Кардинал і борщ: на роздачі обіду бідним у Сумах ватиканський гість попросив добавки - фото 99557

Своїми враженнями від зустрічі з кардиналом поділилась парафіянка Ірина Грищенко: «Кардинал подарував усім присутнім освячені Папою розарії та образки. Знаменне, що Його Високопреосвященство звернувся з привітанням українською мовою, а пізніше уділив присутнім благословення. Моє особисте враження від зустрічі — невимовна радість і відчуття того, що Папа знає і любить кожного. Усвідомлення цього, в цей особливий час, потрібне як ніколи і дає надію та мир, яких світ не може дати».

Кардинал і борщ: на роздачі обіду бідним у Сумах ватиканський гість попросив добавки - фото 99556

Нагадуємо, вже тиждень триває візит Папського посланця, префекта Дикастерії у справах благодійного служіння. Це вже четверта подорож кардинала Краєвського в Україну.