• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Католицькі єпископи Білорусі назвали незаконною заборону влади на в'їзд Главі католиків країни...

Католицькі єпископи Білорусі назвали незаконною заборону влади на в'їзд Главі католиків країни

03.09.2020, 10:17
Світові
Католицькі єпископи Білорусі назвали незаконною заборону влади на в'їзд Главі католиків країни - фото 1
Конференція католицьких єпископів в Білорусі висловила глибоку стурбованість у зв'язку з віроломною відмовою у в'їзді в країну главі  білоруських католиків архиєпископу і митрополиту Тадеушу Кондрусевич і сподівається на швидке вирішення інциденту.

Про реакцію католицьких єпископів повідомляє Сredo.press.

"Неприпустимо, що єпископ Католицької Церкви, який є пастирем доручених йому віруючих, позбавлений можливості перебувати у власній єпархії і нести в ній служіння, довірене йому Святішим отцем Франциском", - йдеться в заяві конференції, розміщеній 2 вересня на офіційному сайті Католицької Церкви в Білорусі.

"Заборона на в'їзд в країну архиєпископу Кондрусевичу, який є громадянином Республіки Білорусь, Конференція католицьких єпископів вважає таким, що суперечить чинному законодавству", - підкреслюють єпископи.

На їхню думку, ці та подібні дії органів влади не сприяють розбудові конструктивних відносин між державою і Католицькою Церквою і "не служать зняттю напруженості і подолання глибокого поділу в суспільстві".

Конференція католицьких єпископів в Білорусі висловила надію, що відмова архиєпископу Кондрусевичу у в'їзді в країну є "лише прикрим непорозумінням, яке незабаром буде вирішене, а подібні інциденти не матимуть місця в майбутньому". Єпископи просять духовенство і мирян усильно молитися про швидке повернення єрарха на батьківщину.

Заява написана від імені віце-голови Конференції католицьких єпископів в Білорусі єпископа Олександра Кашкевіча і генерального секретаря конференції Йосипа Станєвскі, відзначає ".

Інцидент на польсько-білоруському кордоні стався 31 серпня, на наступний день Лукашенко заявив, що Кондрусевич не був пропущений з Польщі, оскільки "отримав завдання на польській стороні".

Така підстава для недопуску на територію Білорусі її громадянина законодавством Білорусі не передбачена.