Керівник ватиканської дипломатії застерігає від територіальних компромісів коштом України

16.06.2022, 09:41
Світові
Керівник ватиканської дипломатії застерігає від територіальних компромісів коштом України - фото 1
Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер заявив, що Католицька Церква повинна докладати максимуим зусиль для встановлення миру, а також не йти на компроміси у питанні територіальної цілісності України.

Про це очільник ватиканської дипломатії сказав під час колоквіуму на тему міграції у Папському Григоріанському, передає КМЦ.

Архиєпископ Ґаллаґер відвідав Україну 18-21 березня цього року. У своєму виступі в університеті він закликав не забувати драму України та страждання її мешканців, внаслідок атаки Росії.

«Коли я там був, відчув, що існують очікування щодо Апостольської Столиці, аби підтримувати контакти та солідарність з Україною. Деякі країні дуже щедрі, але існує небезпека, що настане втома, однак не можна думати, що проблема вирішиться сама», – підкреслив він.

«Як Церква ми маємо докладати зусиль для встановлення миру, а також підкреслювати екуменічний вимір. Більше того, ми маємо опиратися спокусі погодитися на компроміси у питанні територіальної інтегральності України. Навпаки, маємо використати цей принцип, принцип територіальної інтегральності, як основу миру. Маємо надію, що невдовзі зможемо розпочати перемовини у справі мирного майбутнього», – зазначив Ґаллаґер.