• Головна
  • Проекти
  • Київська Патріархія вимагає від Генпрокуратури максимальної об’єктивності...

Київська Патріархія вимагає від Генпрокуратури максимальної об’єктивності

31.01.2011, 10:45
Київська Патріархія вимагає від Генпрокуратури максимальної об’єктивності - фото 1
В УПЦ КП звернулися з офіційною заявою до Генпрокуратури України. Мета звернення — вимога об’єктивного завершення розпочатого розслідування у справі переходу парафій Київського Патріархату до Московського на Київщині.

Генеральна_прокуратура_1.jpgВ УПЦ КП звернулися з офіційною заявою до Генпрокуратури України. Мета звернення — вимога об’єктивного завершення розпочатого розслідування у справі переходу парафій Київського Патріархату до Московського в м. Макарові та селах Ясногородка і Маковище, Макарівського району на Київщині.

«Київській Патріархії стало відомо, що 27-28 січня 2011 р. представники Макарівської районної прокуратури проводили опитування з приводу відомостей, викладених народними депутатами України у запиті до Генерального прокурора України щодо «переходу» в цьому районі трьох парафій з Київського Патріархату в Московський», — йдеться у заяві.

Як інформує прес-центр Київської Патріархії, парафіяни повідомили працівникам прокуратури, що вони ні в яких зборах, де б засвідчили своє бажання перейти в Московський Патріархат, не брали участі, про зміст протоколу нічого не знають, його не підписували. «Таким чином виявилося, що «протокол», на підставі якого Київська обласна державна адміністрація зареєструвала «перехід» громади святителя Димитрія Ростовського з Київського Патріархату в УПЦ (МП), — сфальсифікований Богданом Лісіченком (колишній настоятель Свято-Димитріївського храму УПЦ КП в м. Макарові)», — констатують автори звернення.

В УПЦ КП звинувачують Богдана Лісіченка і в махінаціях щодо переходу парафії Різдва Богородиці с. Ясногородка, Макарівського району в Московський Патріархат: отримання підписів «у шахрайський спосіб».

У зв’язку з цим у Київській Патріархії зазначили, що Богдан Лісіченко має бути притягнутий до кримінальної відповідальності за фальсифікацію документів.

З огляду на те, що «представники духовенства Московського Патріархату мають тісне спілкування з окремими керівниками Генеральної прокуратури», в УПЦ КП закликали працівників Генпрокуратури попри все об’єктивно провести розслідування та покарати винних.

В Київській Патріархії наголосили, що «з нетерпінням очікують відповіді Генерального прокурора України на запит народних депутатів». "В разі, якщо у цій відповіді не знайдуть свого відображення і об’єктивної оцінки розкриті під час перевірки факти фальсифікацій документів з боку Б. Лісіченка, Київська Патріархія вживатиме всіх законних засобів для того, щоби відновити правду, в тому числі звернеться зі скаргою до Президента України В. Януковича, проситиме народних депутатів України повторно подати запит до Генерального прокурора, скличе прес-конференцію для ЗМІ, а також проведе молитовне стояння перед будівлею Генеральної прокуратури України в Києві", — попередили в УПЦ КП.