Києво-Печерська лавра мала стати резиденцією Кирила, - Максим Остапенко

Києво-Печерська лавра мала стати резиденцією Кирила, - Максим Остапенко - фото 1
Основна мета колишніх керівників монастиря УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі полягала в тому, щоб перетворити її на резиденцію Патріарха Кирила.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав виконувач обов’язків директора заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко, передає Релігійна правда.

“До цього все йшло”, – сказав він.

За словами посадовця, це підтверджують декілька звернень, в тому числі у вищі органи державної влади про те, щоб повністю виселити музейні установи із заповідника.

“Колишній міністр освіти Табачник переписував ці звернення на інші міністерства, шукали можливі варіанти реалізувати цей план і прямо про це казали. Мій особистий досвід та контакти підтверджують, що тут мала бути закордонна резиденція Кирила. Цим і пояснюється політика Московської Церкви щодо Національного Заповідника Києво-Печерська лавра”, – наголосив керівник заповідника.

Остапенко зазначив, що всюди в монастирі розкидані російські маркери: “Російські маркери тут всюди, починаючи від могили Столипіна і градоначальників та столоначальників, яких за імперських часів тут було поховано. А ще – Румянцева-Задунайцева, Олександра Безака, який душив і свободу Польщі. Всі ці могили чітко впорядковані”.

“Вони (керівники монастиря – ред.) ніде не кажуть, що половина храмів, в т.ч. Нижньої лаври, побудовані коштом козацьких полковників, але вони вшановують Матрону Московскую. Та ж історія з Іваном Мазепою”, – сказав керівник заповідника.

Як повідомлялося, Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” оголосив про розірвання договору про оренду з Українською православною церквою Московського Патріархату з 29 березня 2023 року, проте тривалий час невідомі особи зачиняли приміщення лаври зсередини та перешкоджали початку діяльності комісії з інвентаризації майна.