Коли УПЦ МП виступає проти візиту, значить візит принесе добрі плоди для України, - експерт

Коли УПЦ МП виступає проти візиту, значить візит принесе добрі плоди для України, - експерт - фото 1
Якщо УПЦ МП лякає усіляками негараздами щодо майбутнього візиту до Києва Вселенського Патріарха, не слід серйозно сприймати їхні слова. Колись вони з тими самими аргументами виступали й проти паломництва до України Папи Івана Павла ІІ.

Про це у себе на Фейсбуці написав релігієзнавець Юрій Чорноморець.

"Пам'ятаю УПЦ МП протестувала проти візиту Папи Римського, передрікала страшні наслідки - і нічого із того, чим лякали не сталося. Навпаки, були лише корисні наслідки для України та для міжконфесійної та міжюрисдикційної співпраці в України",- зазначив експерт.

"І тепер УПЦ МП протестує проти візиту Патріарха Варфоломія, активно лякає негативними наслідками, згадує всякого роду "рани" і "провини", за які він теж нібито винуватий. Так що, коли бачите, що УПЦ МП протестує проти візиту - значить візит точно діло хороше та матиме для України гарні плоди!", - додав Юрій Чорноморець.

Нагадаємо, в УПЦ МП категорично витупили проти візиту Вселенського Патріарха Варфоломія, якого до України запросив Володимир Зеленський.

Керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич) звинуватив Патріарха в тому, що Томос, який він надав Українській Церкві, приніс горе та страждання вірянам Московського Патріархату.

Раніше митрополит Антоній лякав новим витком релігійного протистояння у державі у зв'язку з приїздоам Вселенського Патріарха.