В УПЦ МП заявили, що Патріарх Варфоломій приніс горе та страждання вірянам Моспатріархату

В УПЦ МП заявили, що Патріарх Варфоломій приніс горе та страждання вірянам Моспатріархату - фото 1
Керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич) звинуватив Вселенського Патріарха в тому, що Томос, який він надав Українській Церкві, приніс горе та страждання вірянам Московського Патріархату.

Про це єрарх УПЦ МП написав у себе на Фейсбуці.

Розмірковуючи над майбутнім приїздом Патріарха Варфоломія до України, митрополит Антоній (Пакнич) зробив висновок, що "главу Фанару" тут очікуватиме насичена програма, "густо приправлена політичними і ідеологічними моментами".

"Але ж було б добре, якби закордонний гість замість офіційних прийомів або участі в організованих спеціально під нього масових заходах зміг хоча б на кілька хвилин послідовно опинитися в декількох населених пунктах України".

Митрополит УПЦ МП запропонував "главі Фанру" приїхати туди, де між вірянами УПЦ МП та ПЦУ існують майнові проблеми.

На думку єрарха УПЦ МП, провина за ці протистояння лежить на Вселенському Патріархові,а його візит в Україну придасть новий імпульс конфліктам.

Нагадаємо, Вселенський Патріарх під час зустрічі з прем'єр-міністром Шмигалем повідомив, що відвідає Україну з офіційним візитом на День Незалежності України в серпні наступного року, реагуючи на запрошення президента України Володимира Зеленського.

В УПЦ МП неодноразово критично виступали проти візиту Партріарха Варфолемія.

Натомість в ПЦУ заявили, що це не справа Московської Патріархії вказувати православним вірянам в Україні, яких єрархів запрошувати до себе.