Колишній клірик УПЦ МП назвав українців «ідіотами і зрадниками» за готовність захищати Україну зі зброєю

Колишній клірик УПЦ МП назвав українців «ідіотами і зрадниками» за готовність захищати Україну зі зброєю - фото 1
Протоєрей Андрій Новіков, член Синодальної біблійно-богословської комісії РПЦ, настоятель Троїцького храму на Воробйових горах в Москві, який раніше служив секретарем Одеської єпархії УПЦ МП, підтримував російську агресію і залишив Україну в 2014 році через переслідуваня СБУ, назвав українців «ідіотами і зрадниками» за готовність захищати Україну зі зброєю в руках.

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рolitnavigator.net.

Російський військкор Дмитро Стєшин недавно був здивований результатами соціологічного опитування, проведеного львівською компанією «Рейтинг». 60% респондентів заявили, що готові в разі загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках.

«Абсолютна більшість українців вважає себе патріотами, майже 60% готові захищати Україну зі зброєю в руках. Неприємна цифра до опитування, але зате ми маємо точну відповідь на питання: «Чому Росія не стала звільняти Україну в 2014 році», - прокоментував результати опитування Стєшин.

З ним не погодився колишній секретар Одеської єпархії протоєрей Андрій Новіков, який більше 10 років є членом Синодальної біблійно-богословської комісії і Міжсоборної присутності РПЦ, а з 2014 року призначений Патріархом Кирилом настоятелем Троїцького храму на Воробйових горах в Москві.

«По-перше, ті, хто є росіянами і підтримують Росію, багато, і їх потрібно захищати і рятувати, незалежно від того, скільки ідіотів і зрадників виявилося. Якби їм віддали умовний Курськ в 1991 р, і в Курську розвели б свідомих, це не означало б, що Курськ треба не рятувати і не повертати. По-друге, це просто незаконно відірвана корінна територія Росії, незалежно від того, що вважають промиті пропагандою любителі сала. Є вищі цінності, ніж «думка жителів», і до таких цінностей відноситься єдність Російської землі і місія єдиної Російської держави», - вважає титулований богослов РПЦ.

У Москві протоєрей Андрій Новиков відомий також тим, що влаштовує в своєму храмі заходи з "розвінчання міфу українства", навчання "державному служінню російських мотоциклістів, боротьбу за Новоросію", вважаючи Україну, "так званою українською державою".

У 2015 році протоєрей Андрій Новиков прямо заявив віруючим: «У нас немає нікого в цьому світі, крім Росії і її президента».