Колишній єремонах УПЦ МП, який від "бандерівців" втік до Росії, подасть у суд на телеканал "Спас"

Колишній єремонах УПЦ МП, який від "бандерівців" втік до Росії, подасть у суд на телеканал "Спас" - фото 1
Заштатний клірик Новосибірської єпархії РПЦ єромонах Іван (Курмояров), який нещодавно подав заяву в СК на міністра оборони Сергія Шойгу, звинувативши його в образі почуттів віруючих, має намір позиватися до телеканалу «Спас».

Як повідомляє Портал-Credo, приводом для цього став черговий випуск програми «Тест на правду», яку веде Ігор Петровський, прес-секретар Донської митрополії РПЦ.

Випуск був присвячений "викриттю" єромонаха Івана.

Влітку минулого року о. Іван був звільнений з Новосибірської єпархії Московського Патріархату після того, як розкритикував як язичницький "головний храм" ЗС РФ у підмосковному парку "Патріот".

«Я, єромонах Іоанн (Курмояров), повідомляю, що все викладене в цьому мерзенному ролику [Ігоря Петровського – Прим. Ред.] є абсолютною брехнею та наклепом. До речі, саме тому лицемірний ведучий не привів доказів до своїх слів жодного факту, жодного мого висловлювання. Якщо говорити відверто, мене не дивує така поведінка рпцшників, оскільки брехня, наклеп і всіляка неправда стали суттю нинішньої РПЦ.

На жаль, але змушений захищати свою честь і гідність у світському суді, бо до церковного суду РПЦ у мене немає жодної довіри. Запевняю дирекцію телеканалу „Спас“, що я легко доведу, на підставі фактичного матеріалу, свою правоту та покажу брехливу суть і вашого каналу, і РПЦ загалом. Хоча, повинен висловити Вам подяку за те, що не звинуватили в наркоманії, розпусті, пияцтві, п...ростії, крадіжці, симонії та інших гріхах, які так поширені в РПЦ, і за які в РПЦ нікого не судять, нікого не звинувачує , не забороняють, не викидають із сану. До зустрічі у суді!» - Написав о. Іван (Курмояров) на своїй сторінці у Фейсбуці.

Як повідомляла РІСУ, у березні "Асоціація православних експертів" РПЦ звернулася в ФСБ Росії з проханням "перевірити" забороненого в служінні клірика Новосибірської єпархії РПЦ єромонаха Івана (Курмоярова) "на предмет зв'язків з СБУ".

Безпосереднім приводом для звернення "православних експертів" в ФСБ стала публікація відкритого звернення єромонаха Івана до міністра оборони РФ Сергію Шойгу з критикою міфологічних сюжетів з історії Червоної армії в розписах "головного храму ВС РФ" в підмосковній Кубинці.

Єромонаха Іоанна заборонили в служінні в червні 2020 роки за пост в Facebook, де він назвав об'єкт в підмосковному парку "Патріот" «язичницьке капище».

Отець Іван (Курмояров) приїхав в Новосибірську область з України в 2014 році.

В Україні на нього було складено адміністративний протокол за частиною першою статті 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення: виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки. Щоправда покарання за порушення українського законодавства священослужитель не поніс - постановою Немирівського районного суду Вінницької області було закрито провадження у справі, оскільки строки притягнення до адміністративної відповідальності закінчилися.

Отець Іван активно вів блог та дописував у соцмережах, висловлюючи свою радикальну антиукраїнську позицію, розповідав про "другосортність" української літератури та мови, а також критикував УПЦ Київського Патріархату та тодішнього керуючого Вінницькою єпархією УПЦ МП митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Свого часу він відмовився відспівувати загиблих на Сході кіборгів та вважає події на Східній Україні "громадянською війною".