«Коляда перетвориться на гімн перемоги України», - Глава УГКЦ про святкування Різдва в час війни

03.12.2022, 17:00
Культура
«Коляда перетвориться на гімн перемоги України», -  Глава УГКЦ про святкування Різдва в час війни - фото 1
Блаженніший Святослав в ефірі телемарафону «Єдині новини» поділився думками та рекомендаціями, як і чому необхідно українцям в умовах війни святкувати Різдво Христове.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На переконання Блаженнішого Святослава, ми всі потребуємо різдвяної радості й маємо на неї право.

Створити простір Різдва у воєнних обставинах

«Народження Спасителя між нами, навіть у воєнних обставинах, — це небесна радість, не створена людиною задля розваг, а подарована Богом із небес. Саме тому радість Різдва ми покликані прийняти і нею ділитися», — наголосив Глава УГКЦ.

Патріарх пригадав розповіді своєї бабусі про досвід святкування Різдва у криївках воїнами УПА, які завжди святкували та колядували.

Різдвяна ялинка як осердя солідарності та взаємопідтримки

Відповідаючи на запитання, чи доречно у воєнний час на площах міст ставити ялинку, Глава УГКЦ зазначив: «Нам треба вміти радіти і прикрашати ялинку навіть у час війни, але шукати відповідний для цього спосіб, щоби вона не перетворилася на місце розваг, а стала осердям солідарності та взаємопідтримки, простором для спільної коляди».

За відстуності електрики важливо зрозумути суть різдвяного світла

Торкаючи важкої й болючої для українців теми відсутності світла і тепла під час цьогорічної зими, зокрема доречності освітлення ялинки, зірки й інших різдвяних декорацій, Патріарх вказав на важливість розуміти суть різдвяного світла. «Не так електричні лампочки на ялинках повинні світитися, як наші обличчя і серця, наші уми. Тоді ми знайдемо, як освітлити простір нашого села чи міста навіть тоді, коли нам бракує електроенергії. Багато разів нам бракувало чогось, але ми вміли радіти і святкувати навіть в убожестві, навіть в таких обставинах, коли чогось бракує», — переконаний він.

Різдво — взаємообмін не тільки радістю, але й земними достатками

«Різдво — це великий простір взаємної солідарності і підтримки. Ми ходимо від хати до хати побажати всякого добра, щоби зло зникло з наших домівок і сердець. Добре слово має свою велику силу», — ствердив архиєрей.

В час Різдва, продовжив свою думку Глава Церкви, ми не тільки співаємо, але теж і жертвуємо чимось.

Різдво — нагода чинити добро

«Не можна комерціалізувати коляду, це нагода комусь вчинити добро: сумного потішити, нагого одягнути, змерзлого зігріти, голодного нагодувати, того, хто втратив рідну домівку, в свій дім прийняти», — заохотив до благодійності архиєрей.\

Колядуймо разом з нашими воїнами!

Розмірковуючи над тим, як створити різдвяний простір для захисників України, які Різдво святкуватимуть на передовій, Блаженніший Святослав розповів, що знає велику кількість колядників, які готують вертепи й інші різдвяні дійства, з якими поїдуть на фронт до наших воїнів, а відтак закликав колядувати при можливості разом: «Колядуймо, готуймося до коляди! Колядуймо разом з нашими воїнами, тоді разом станемо сильнішими. Коляда перетвориться на гімн перемоги України, перемоги світла над темрявою, перемоги українців над російським агресором і окупантом».

Пригадую, сказав Предстоятель, що в радянських обставинах коляда була навіть своєрідною формою суспільно-політичного протесту проти безбожної комуністичної влади. Тому цілком можливо, що коляда в умовах теперішньої війни може перетворитися на особливий духовний гимн, який надасть нам сили, розвіє смуток, залікує рани.

«Ми не можемо весь час жити в депресивному смутку. Ось з небес Господь Бог посилає нам свого Сина і саме Його народження є причиною великої нашої радості», — наголосив Глава УГКЦ.