• Головна
  • Проекти
  • Комісія мирян УГКЦ ініціювала створення Асоціації католиків-журналістів...

Комісія мирян УГКЦ ініціювала створення Асоціації католиків-журналістів

20.12.2010, 10:02
Комісія мирян УГКЦ ініціювала створення Асоціації католиків-журналістів - фото 1
Перша організіційна зустріч-семінар в рамках створення Асоціації католиків-журналістів відбулася 16-17 грудня у Львові, в монастирі Святого Альфонса (ЧНІ). Організатором заходу виступила Комісія мирян УГКЦ у співпраці з РІСУ та Відділом інформації УКУ.

exklusiv.gifПерша організіційна зустріч-семінар в рамках створення Асоціації католиків-журналістів відбулася 16-17 грудня у Львові в монастирі Святого Альфонса (ЧНІ). Організатором заходу виступила Комісія мирян УГКЦ у співпраці з РІСУ та Відділом інформації УКУ. Участь у заході взяло більше 20 осіб — представники різних релігійних ЗМІ: радіо, інформаційних порталів, газет. Присутні наголосили на актуальності та потребі створення Асоціації католиків-журналістів, роботу зі створення якої започаткувала згадана зустріч.

Мета Асоціації, яка не є закритою для журналістів різних конфесій, — це об’єднання зусиль журналістів, які працюють як в світських, так і в спеціалізованих релігійних ЗМІ чи в конфесійних мас-медіа, щоб якомога ефективніше та правдивіше доносити голос Церкви суспільству. Окрім того, серед завдань, які поставили для майбутньої Асоціації учасники зустрічі — налагодження комунікації між журналістами, які пишуть на релігійну тематику, а також між журналістами та представниками Церков і релігійних організацій, що б уможливило ефективніший діалог та покращення якості релігійної інформації в українських ЗМІ.

Темою для зустрічі журналістів-християн організатори обрали дещо провокативне запитання: «Чому Церква мовчить, де повинна говорити?». Під час дискусій та лекцій, які прочитали спеціально запрошені для цього спікери, учасники з різних сторін намагалися подивитися на цю тему, констатувавши, що проблеми існують як з одного, так і з іншого боку. Журналісти часто спотворюють голос Церкви з різних причин, узагалі оминають його своєю увагою, з іншого ж боку, Церква часто «затишує» цей голос, або ж і боїться йти на діалог з журналістами щодо певних тем. Учасники зустрічі також наголосили, що існують певні стереотипи щодо діалогу Церкви та журналістів, які зацікавлені журналісти-християни також повинні долати.

«Ми запрошували майстрів пера, які, будучи віруючими людьми, працюють як у світській, так і в церковній структурах. Особливість заходу — у поєднанні реколекцій із семінаром на тему сучасних методів донесення Слова Божого та слова Церкви до суспільства», — зазначив голова Комісії у справах мирян УГКЦ Юрій Підлісний.

Поряд з обговореннями та міні-конференціями учасники заходу мали можливість бути присутніми на реколекційних науках, які вів о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. Священик побажав Божого благословення у справі заснування Асоціації та наголосив на важливості утворення професійних об’єднань християн, яким «насамперед треба полюбити свою спільноту і поряд з вирішенням професійних завдань не забувати про потребу духовної віднови».