Комітет Ради підтримав законопроект, який дозволить добудувати Музей Голодомору

09 січня, 11:35
Держава
Комітет Ради підтримав законопроект, який дозволить добудувати Музей Голодомору - фото 1
У понеділок, 8 січня, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект, який дозволить добудувати Музей Голодомору-геноциду коштом уряду Канади.

Про це йдеться у заяві прес-служби Міністерства культури та інформаційної політики України, передає NV.

Зазначається, що під час засідання, у якому взяв участь і т. в. о. глави Мінкульту Ростислав Карандєєв, Комітет розглянув законопроект про внесення змін до закону № 10361 Про музеї та музейну справу щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду.

«Ми тішимося з того, що є ресурс, який ми можемо спрямувати на добудову цього об'єкта, дуже важливого для нас як з політичного, так і з науково-музейного боку», — сказав Карандєєв.

За його словами, йдеться про фінансування у розмірі орієнтовно 15 мільйонів канадських доларів.

Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт за основу зі скороченням строку подання поправок і пропозицій наполовину.

Мінкульт повідомляє, що ухвалення змін до закону створить умови для здійснення контролю за діяльністю Національного музею Голодомору-геноциду в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Крім того, у музеї з’явиться наглядова та експертна ради. До їх складу увійдуть представники фахових та наукових груп, міжнародних організацій українців за кордоном і нащадки жертв Голодомору.

Будівництво Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору було розпочато 2008 року, але не було закінчено. У 2009 році побудували тільки першу чергу. Будівництво другої частини музею розпочалося 2017 року, його планують завершити 2023 року.

Колишній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що вважає доречним виділення понад 500 млн грн під час повномасштабної війни на завершення будівництва музею Голодомору-геноциду.

Проте президент України Володимир Зеленський ветував закон № 9437 про виділення 573,9 млн грн на музей Голодомору, який передбачав внесення змін до закону про Державний бюджет України на 2023 рік. Глава держави пояснив своє рішення тим, що зусилля державних та місцевих органів повинні бути спрямовані на рішення, які наближають перемогу України.