Комітет з нацбезпеки рекомендував ВРУ прийняти законопроект про військове капеланство

04 березня, 11:48
Суспільство
Комітет з нацбезпеки рекомендував ВРУ прийняти законопроект про військове капеланство - фото 1
3 березня 2021 р. відбулось засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому розглядався проект Закону України «Про службу військового капеланства» №4626, що передбачає врегулювання діяльності військових капеланів.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу зазначений законопроект.

Про це повідомило Синодальне управління військового духовенства Православної Церкви України.

Як РІСУ інформувала, в Україні це перший досвід, коли Церква (релігійна організація) за покликом душі і на запрошення Держави займає своє місце у строю зі своїми вірними під час виконання ними особливо важливого і небезпечного завдання.

Напередодні створення у Збройних силах Служби військового духовенства уповноважені від Церков і релігійних організацій за співпрацю зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України запевнили військових, що готові: «Бути всім для всіх, рівним серед рівних, незалежно від віку, чину чи конфесії. Дбати за простір гідності для людини у формі, в якому вона стає вправним командиром, підлеглим, військовим фахівцем, побратимом, батьком чи матір’ю, ЛЮДИНОЮ за подобою БОЖОЮ – захисником України».

Як наголошують капелани: «Сьогодні, як ніколи, є потреба в душпастирській опіці військових. Саме духовна витримка і міцність робить їх непереможними і благородними у справедливій боротьбі за свою землю. У цей непростий для нашої країни час ми б хотіли запевнити Вас у нашій підтримці та молитві. Військові капелани готові працювати для Збройних сил України заради підтримки їхнього високого духу і впевненості в перемозі, - таким було звернення капеланів до військових.