• Головна
  • Проекти
  • Контрольна комісія Тернопільської облради знайшла у Почаївській лаврі низку зловживань...

Контрольна комісія Тернопільської облради знайшла у Почаївській лаврі низку зловживань

17.02.2010, 15:39
Контрольна комісія Тернопільської облради знайшла у Почаївській лаврі низку зловживань - фото 1
Тимчасова контрольна комісія Тернопільської обласної ради, яка перевіряє законність передачі храмового комплексу у Почаєві УПЦ, вже виявила низку зловживань.

Pochaiv1.jpgТЕРНОПІЛЬ – Тимчасова контрольна комісія Тернопільської обласної ради, яка перевіряє законність передачі храмового комплексу у Почаєві УПЦ, вже виявила низку зловживань. Про це повідомив 17 лютого ЗІКу голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

Він розповів, що на території лаври постійно здійснюється різноманітна діяльність із порушенням чинного законодавства України. Зокрема, розливається вода, продається вино без акцизних марок. За рік було оподатковано всього 15 – 20 тисяч гривень, хоча лише за перший квартал 2009-го обіг становив понад мільйон гривень. Зовсім не оподатковують під приводом паломництва туристичні послуги.

Олексій Кайда також зазначив, що є питання до Кременецької райради, яка надала дозвіл на видобуток піску лаврі під лісовим масивом, що чинне законодавство однозначно забороняє. Тому рішенням облради Почаївській лаврі відмовлено у наданні спеціального дозволу на користування надрами.

Реакція Російської Церкви на перевірки у Почаївській лаврі та вимогу Тернопільської облради повернути її в державну власність, прогнозує Олексій Кайда, буде одразу після інавгурації нового Президента України.

«Ця реакція буде миттєвою і жорсткою. Але я не боюся анафем», – зазначив голова облради.

Споруди Почаївської Свято-Успенської лаври у 2003 році передали у безкоштовну оренду громаді Православної Церкви (Московського Патріархату) до 2052 року. Депутати Тернопільської обласної ради висловились проти цього рішення. І 11 лютого, під час сесії, вони звернулися до Прем’єр-міністра з вимогою скасувати рішення, яким лавру вилучили зі складу заповідника, де святиня була до 2003 року.