• Головна
  • Проекти
  • Костел Марії Магдалини у Львові на 20 років надали в оренду Будинку органної та камерної музики...

Костел Марії Магдалини у Львові на 20 років надали в оренду Будинку органної та камерної музики

25.03.2010, 11:21
Костел Марії Магдалини у Львові на 20 років надали в оренду Будинку органної та камерної музики - фото 1
Відповідно до рішення Львівської міської ради від 11 березня 2010 року храм св. Марії Магдалини передали на 20 років у розпорядження Будинку органної та камерної музики на засадах безкоштовної оренди.

Костел_Марії_Магдалини_1.jpgЛЬВІВ — Відповідно до рішення Львівської міської ради від 11 березня 2010 року храм св. Марії Магдалини, який знаходиться на вул. Степана Бандери, 8, передали на 20 років у розпорядження Будинку органної та камерної музики на засадах безкоштовної оренди. Парафіяни римо-католицької парафії Марії Магдалини, які ділять храм з Будинком органної та камерної музики, висловили обурення. Вони зауважили, що «не були взяті до уваги потреби римо-католицької парафіяльної спільноти та її багаторічні клопотання про повернення або використання на рівних умовах власності, що по праву належить парафіяльній спільноті та Римо-Католицькій Церкві».

В ухвалі № 3372 Львівської міськради «Про надання в оренду нежитлових приміщень на вул.С.Бандери, 10» від 11 березня сказано: «Розглянувши звернення Львівського будинку органної та камерної музики від 23.09.2009 № 5-10398, керуючись п.5 ст.60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", беручи до уваги технічний паспорт від 05.05.2009, рекомендації комісії з підготовки пропозицій для надання в оренду майна територіальної громади м.Львова (витяг з протоколу від 23.12.2009 № 22), міська рада ухвалила: Надати Львівському будинку органної та камерної музики для організації та проведення концертів в оренду терміном на 20 років нежитлові приміщення на вул.С.Бандери, 10:

1.1. Підвалу площею 88,0 кв.м.

1.2. 1-го поверху площею 978,6 кв.м.

1.3. 2-го поверху площею 105,5 кв.м.

1.4. 3-го поверху площею 159,9 кв.м.

1.5. 4-го поверху площею 28,5 кв.м».

Загалом, як інформує Католицький медіа-центр, богослужіння у храмі св. Марії Магдалини відбуваються від 2001 року». «Парафія не може використовувати орган, що є у храмі. Після кожної Літургії священик виносить з храму Святі Тайни, щоб відвезти їх у безпечне місце. Головним аргументом, який міська влада наводить щодо конфлікту з парафіяльною спільнотою, є орган, що знаходиться в храмі та його значення для культурного життя нашого міста», — йдеться у повідомленні парафії.

Парафіяни висловлюють стурбованість станом храму, «єдиною згадкою про давню красу храму є головний вівтар та епітафії зі знищеними декоративними елементами». «Баптистерій із фресками Яна Генгика Розена перетворили на туалет, а фрески  замалювали. З веж храму зняли хрести, з майдану перед ним усунули скульптуру Матері Божої», — наголошується у повідомленні.

Під закликом про підтримку прав парафіян підписолася 496 осіб.

«Ми, парафіяни храму св. Марії Магдалини у Львові, звертаємося із закликом про підтримку наших дій, скерованих на повернення відібраного у нас храму. Ми вимагаємо, щоб до нас ставилися відповідно до правових норм, які стосуються усіх громадян демократичної української держави», — наголошується у зверненні.

Довідка:

Римо-католицький храм св. Марії Магдалини збудований у XVII ст. за проектом Войцеха Келера та Яна Годнего. Меценатом храму у 1600 році була Анна Пстроконьска. Храм був розбудований орденом отців-домініканців за проектом Мацея Урбаніка наприкінці XVII століття. Домініканці були господарями храму і монастиря до моменту юзефінської касації. У 1784 році монастир став власністю Державного релігійного фонду. Фонд продав будівлі у 1841 р. Галіційському поліційному фонду. У монастирі влаштовали виправну колонію та дім примусових робіт, а пізніше – в’язницю для жінок. Храм передали у розпорядження Львівської архидієцезії – він виконував функції парафіяльної святині. Оскільки австрійська влада зайняла будівлі монастиря, біля храму збудували дім для священиків.

Храм виконував сакральні функції до 1945 року. Після того, як зі Львова були вивезені духівники та віруючі, храм певний час стояв закритим. Повторно його відчинили 1946 року  до жовтня 1962 р.

Тоді храм передали Львівській політехніці, в ньому облаштували молодіжний клуб, а згодом  — Органний зал.