Кримського активіста Асана Янікова побили співробітники ФСВП у російській в'язниці

13 квітня, 13:17
Суспільство
Кримського активіста Асана Янікова побили співробітники ФСВП у російській в'язниці - фото 1
Кримського політв'язня Асана Янікова, засудженого у РФдо 15 років ув'язнення у "справі кримських мусульман", побили співробітники ФСВП у російській в'язниці "Владимирський централ".

Про це "Кримській солідарності" повідомила рідна сестра Асана Янікова – Фатіме, передає Укрінформ.

"Засудженого на 15 років ув'язнення кримського татарина, активіста Асана Янікова побили двоє постових в'язниці "Володимирський централ". Політв'язень розповів родичам, що 6 квітня під час огляду його двічі вдарили головою об бетон двоє постових після того, як політв'язень попросив забрати свої продукти у каптерці. Одного із нападників звати Олександр", - йдеться у повідомленні.

«Асан спитав, коли він зможе потрапити до каптерки, щоб забрати продукти, проте йому відповіли відмовою. Він вирішив спитати ще раз. Інспекторові це не сподобалося, і він подав знак постовим. Ті одразу до нього підійшли, заламали й з усієї сили двічі вдарили головою об бетон», – розповіла Янікова.

За її словами, після удару в Асана почала сильно боліти голова. За пів години до нього прийшла медсестра. Вона оглянула ноги і сказала, що з ним усе гаразд.

«Асан їй показував рану на його обличчі й говорив про те, що в нього болить голова, але вона, оглянувши тільки ноги, пішла», – додала Фатіме.

Яніков також розповів, що у в'язниці ведеться відеоспостереження і побиття напевно зафіксували камери. Він зазначив, що не чинив опору, і співробітників в'язниці не провокував. Фатіме Яникова додала, що "хоча її брат дуже терплячий, він хоче оприлюднити те, що сталося, оскільки в цій в'язниці сидять його одновірці, і не хоче, щоб побиття були нормою".

Асан Яніков – активіст, який до арешту відвідував суди з політично мотивованих справ у Криму. 2017 року виходив на одиночний пікет, протестуючи проти переслідувань за національною та релігійною ознакою. Також займався відправкою передач політв'язням до СІЗО.

Асана Янікова заарештували 27 березня 2019 року, після того, як одночасно у мікрорайонах Кам'янка та Строганівка міста Сімферополя, в будинках кримських татар мусульман, пройшли наймасовіші обшуки у Криму із подальшим затриманням.

18 березня 2022 року Південний окружний військовий суд засудив Асана Янікова до 15 років ув’язнення у колонії суворого режиму.