Критська Православна Церква обрала місцеблюстителя

Критська Православна Церква обрала місцеблюстителя - фото 1
Місцеблюстителем Архиєпископії Критської 3 грудня став митрополит Ламбійський, Сивритський і Сфакійський Іриней, який виконає всі необхідні в законодавств дії, для того, щоб Священний Синод Критської Церкви призначив представника і направить його до Вселенського Патріархату для обрання нового Архиєпископа Критського.

Про це повідомляє orthodoxianewsagency.gr

Згідно з рішенням Священного Синоду Критської Церкви, архиєпископ Іриней тепер належить до архиєреїв, які склали свої обов’язки. Єпископи подякували архиєпископу за "служіння Церкві гідно і віддано, вірно та з любов’ю".

Нагадаємо, Предстоятель Критської Православної Церкви відправився на спокій через стан здоров’я. Архиєпископа Критського госпіталізували у жовтні після ускладнень зі здоров’ям.

Додамо, що Православна Церква Криту — напівавтономна східно-православна Церква в складі Константинопольського Патріархату на грецькому острові Крит. Статус напівавтономії отримано 20 грудня 1965 року, з 28 лютого 1967 року стала архиєпископією. Використовує у своїй літургії візантійський обряд, грецьку мову, новоюліанський календар, вона є частиною Східного християнства.

Архиєпископ Іриней (Атанасіадіс) очолював Церкву з 30 серпня 2006 року.