Львів започаткував нову традицію вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

25.08.2020, 10:33
Держава
Львів започаткував нову традицію вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні - фото 1
У День, коли українці вшановують Державний Прапор, та напередодні Дня Незалежності України у Львові відбулося започаткування традиції щотижневого урочистого церемоніалу підняття Державного Прапора України над Меморіалом пам’яті Героїв Небесної Сотні, як знак національної єдності, честі та гідності.

Про це повідомили у ЛМР.

«За кожним прапором стоїть історія. Історія, яка пишеться кров’ю і потом, а моментами — радості і боротьби. Сьогодні, у День українського прапора і переддень нашої Незалежності, ми розпочинаємо у Львові нову традицію, новий церемоніал — щотижня тут, на цьому святому місці, ми будемо піднімати з почестями наш український прапор. Підніматимуть його наші вояки, наші герої, наші пластуни",- сказав мер Львова Андрій Садовий.

Право підняти Державний Прапор України Почесній варті Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

Львів започаткував нову традицію вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні - фото 57473

 

Далі усі присутні схилили голови в часі поминальної молитви, яку провів владика Володимир (Груца).

«Не дай зачерствіти серцю, щоб в тобі не померла людина». Дякую тобі, мій земляче, Богдане Сольчанику, за такі дуже влучні слова. Кожен, хто приходить сюди, може їх читати на цьому монументі.

Львів започаткував нову традицію вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні - фото 57474

 

Дивлячись в очі наших Героїв, може виникнути питання, а за що вони віддали своє життя? Вони віддали життя не за якусь партію, а за свою землю, землю, яка пишається своїм прапором. Напевно не всі наші Герої були великими ораторами, великими дипломатами, але вони досконало виконали протокол, який називається Любов. Україну любить той, хто любить людей, які тут живуть, хто любить землю — бо вона є нашою годувальницею. Тому важливо пам’ятати — «щоб в мені не померла людина».

А що роблю я для своїх людей?

Оскільки ці люди були приземленими людьми, саме тому вони стали Героями. Бо це не є так просто віддати по-геройськи життя. А кінець життя завжди є укоронуваннями цілої життєвої дороги.

Тому пам’ятаймо наших Героїв і докладаймо усіх зусиль, «щоб в мені не померла людина». У мені нехай живе людина, а пам’ять про наших Героїв нехай буде вічна”, — наголосив преосвященний владика Володимир (Груца).
Опісля усі присутні запалили лампадки під звуки пісні «Пливе кача по Тисині».