• Головна
  • Теми
  • Львівський форум видавців пропонує новинки духовно-релігійної літератури...

Львівський форум видавців пропонує новинки духовно-релігійної літератури

14.09.2011, 12:21
Львівський форум видавців пропонує новинки духовно-релігійної літератури - фото 1
14 вересня 2011 року стартував вісімнадцятий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові». Серед великого пласту книг в рамках Форуму можна побачити й значну кількість духовно-релігійної літератури.

exklusiv.gifФорум видавців у Львові14 вересня 2011 року стартував вісімнадцятий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові». Серед великого пласту книг в рамках Форуму можна побачити й значну кількість духовно-релігійної літератури.

Видавництва, які презентуватимуть книги релігійної тематики, широко відомі на загал. Серед них київське видавництво «Дух і літера», яке пропонує три новинки християнсько-богословського спрямування: книги «Кому ж належить Біблія? Історія Святого Письма крізь століття» Ярослава Пелікана, «Вопросы мусульман – ответы христиан» Крістіана Тролля та «Наследие Рая. Размышления о садоводстве» Вігена Гурояна. Вони вийшли у серії книжок кишенькового формату «Bibliotheca Clementina».

За словами Юлії Морозюк, прес-секретаря видавництва «Дух і літера» і головного редактора його сайту, для них Форум видавців у Львові є святом, адже він дає змогу побачити, як багато читачів цікавляться філософською та богословською літературою. Можливість поспілкуватися з читачами, почути їхні актуальні запити видавництво використовує для того, аби і надалі поповнювати бібліотеки співвітчизників якісною лектурою. З цими та іншими книжками видавництва «Дух і літера» можна буде ознайомитися у павільйоні № 408 (3 поверх) на Форумі видавців у Львові 14-18 вересня.

Видавництво при монастирі монахів Студійського Уставу у Львові «Свічадо», враховуючи минулорічний успішний досвід книги «Секс, якого не знаєте», пропонує читачам наступну книгу о.-капуцина Ксаверія Кноца «Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш». Книга побудована у формі запитання-відповіді та присвячена темам сексуального життя подружжя. Ознайомитися з книгою «Не бійся сексу, або люби і роби, що хочеш» можна буде на стенді № 201 видавництва «Свічадо» на Форумі видавців, що проходитиме 14-18 вересня у Львові.

На конкурс «Книга Форуму» це видавництво надіслало три книги: «Христос — наша Пасха. Катехизм УГКЦ», «Житія святих» Ієроніма Яковича Луцика і «Вечорові пори», автори — Марія Морозенко, Оля Жаровська. Це своєрідна «вечірня казка», яку мама читає дитині «на добраніч». На кожен вечір запропоновано різні тексти молитов (згідно з посвятою кожного дня іншому святому), а також казки, колискові, вірші.

У Форумі видавців у Львові також візьме участь Видавництво Українського католицького університету (стенд № 135), який представить понад 60 видань. Серед них книга – «Свідок надії. Життєпис Папи Івана Павла II». Це книга Джорджа Вайгеля, презентація якої відбудеться 15 вересня 2011 року в приміщенні конференц-залу Палацу Мистецтв (вулиця Коперника 17) 0 14.00-14.45. Участь у презентації візьмуть о. Борис Ґудзяк, Мирослав Маринович, Олег Турій та о. Теодозій Янків ЧСВВ. У цій книзі на більше як тисячі сторінках автор розкриває образ Блаженного Папи Івана Павла II як великого мислителя і духовного провідника.

Крім того, дві книги видавництва УКУ візьмуть участь у конкурсі «Книга Форуму» – це підручник з грецької мови Уляни Головач та Галини Шепель і книжка о. Юрія Аввакумова «Витоки унійного богослов’я». Також на Форумі видавців у Львові УКУ представить переклад книги «Ефект Медичі. Інноваційні відкриття на перетині ідей, концепцій та культур» з серії Harvard Business Publishing. Цей світовий бестселер з питань інновацій був спеціально вибраний та перекладений Львівською бізнес-школою УКУ для українського читача. Серед новинок, які видавництво УКУ підготувало спеціально для Форму видавців, – книга «Фундація Галицької митрополії» та Хрестоматія з історії України литовсько-польської доби.

Ще одними учасниками Фомуму стануть українські дитячі журнали для дошкільнят та молодших школярів «Ангелятко» і «Ангеляткова наука». 18 вересня у Львові в парку ім. Івана Франка (перед університетом) о 13.00 год. редакція дитячих журналів «Ангелятко» та «Ангеляткова наука» органовує 6-те Свято читання в Країні Ангелят, що відбудеться в рамках Форуму видавців. На Святі працюватиме 5 майданчиків: Малювальний (постійна виставка робіт), Танцювальний (танці, руханки, ігри та забави), Спортивний (вікторини, змагання, естафети), Драйв-майданчик (діти кататимуться на електромобілях), Майданчик паперової пластики (виготовлення цікавинок з паперу). Кожен учасник матиме змогу взяти участь у конкурсах, іграх та фінальній лотереї.

Усіх наймолодших відвідувачів запрошують долучитися до рекорду – виготовлення найдовшої дитячої книги «Книга дитячих цінностей». Рекорд буде офіційно зафіксований і занесений до Книги рекордів України, а згодом, можливо, і до «Книги рекордів Гінеса». Мета заходу – популяризувати читання серед дітей.

Крім вищезгаданих видавництв, які презентують духовну літературу, до Форуму видавців долучилися ще й таке видавництво, як «Літопис». Воно презентуватиме такі книги: «Дипінті українських середньовічних ікон» Лідії Коць-Григорчук і «Великий код» канадського дослідника Нортопа Фрая. «Великий код» – це книга про взаємозв’язки Біблії і західної літератури, про тисячолітні впливи Біблії на творчу уяву. Як і саму Біблію, книжку укладено за принципом дзеркального відображення. Друга її частина у зворотному порядку поглиблює і розвиває ідеї першої – про мову і переклад, про міф і метафору, про об’явлення, про час, рух у часі та перемогу над часом. Біблія залишається невідомою книгою навіть для найретельніших читачів, і небагато кому зі знавців літератури вдалося у ХХ ст. сказати про Біблію щось більше і краще. Як і багато видавництв, «Літопис» подає ці книги на книжковий конкурс, який відбудеться в рамках Форуму.

Великий вибір філософської, богословської, історичної, культурологічної та філологічної літератури пропонує інтернет-магазин інтелектуальної книги «Архе» на стенді № 221. Тут можна знайти книги таких відомих видавництв як: Біблійно-богословський інститут св. Апостола Андрія (Москва), Інститут філософії і теології ім. Фоми Аквінського (Київ), Видавництво Олега Абишко, Алетейя, Видавничий дім Санкт-Петербурзького державного університету, Гуманітарна академія, Інститут Дмитра Пожарського, Видавництво Дмитра Бураго, та багатьох інших.

Поруч розташовано стенди видавництва «Місіонер» (№ 222) і Західного регіонального відділення Українського Біблійного товариства (№ 227).