• Головна
  • Проекти
  • Мешканці села Колодянки розпрощалися з Московським Патріархатом...

Мешканці села Колодянки розпрощалися з Московським Патріархатом

14.01.2016, 13:02
30 грудня у селі Колодянка Новоград-Волинського району архиєпископ Житомирський і Овруцький УПЦ КП Ізяслав здійснив освячення новозбудованого Свято-Миколаївського храму та провів перше богослужіння українською мовою.

30 грудня у селі Колодянка Новоград-Волинського району архиєпископ Житомирський і Овруцький УПЦ КП Ізяслав здійснив освячення новозбудованого Свято-Миколаївського храму та провів перше богослужіння українською мовою. Про це повідомляє сайт Всі новини Житомира.

Ще донедавна громада села перебувала під юрисдикцією УПЦ (Московського Патріархату). Жителі свідчать, що майже всі парафіяни прагнули перейти до Київського Патріархату і після закінчення будівництва нового храму, яке тривало понад двадцять років, збори вирішили зареєструвати нову громаду УПЦ КП.

Таке рішення громади було зумовлене останніми подіями у нашій країні, що пов’язані з Революцією Гідності та неоголошеною війною Росії проти України на Сході, позицією УПЦ Московського Патріархату щодо української держави, визначенням війни на Донбасі як громадянської та братовбивчої, російською пропагандою за «русскій мір» та ін. Саме це зумовило парафіян храму колективним рішенням переважної більшості відмовитися від перебування у Московському Патріархаті.

Активні члени громади спершу обрали ініціативну групу, яка зібрала підписи для перереєстрації парафії, а вже у жовтні 2015 року мешканці села провели загальнопарафіяльні збори та майже одноголосно проголосували про перехід парафії до УПЦ Київського Патріархату. Щоб усунути протилежності та суперечки між парафіянами з приводу вибору церковної юрисдикції, громада вирішила опечатати вхід до храму до часу одержання Свідоцтва про реєстрацію. Таке рішення було прийнято через звинувачення священиків УПЦ (МП) у спробі насильно захопити храм місцевими «розкольниками».