"Ми будемо раді, якщо росіяни будуть жити на Донбасі  з нами як брати", - Філарет

"Ми будемо раді, якщо росіяни будуть жити на Донбасі  з нами як брати", -  Філарет - фото 1
Про свою позицію щодо припинення вогню на Донбасі та курсу Президента Зеленського в ексклюзивному інтерв'ю журналісту PavlovskyNEWS розповів Патріарх Філарет.

Джерело: PavlovskyNEWS

Філарет впевнений, що Президент відстоює позиції України та не має наміру віддавати ні шматочка української землі. І навіть припинення вогню Патріарх не готовий назвати капітуляцією. Каже, що це потрібний етап для відновлення справедливого світу. Але за цим повинні послідувати подальші дії, а саме: звільнення Донбасу від російських військ і проведення виборів відповідно до Законів України. Справедливий мир у трактуванні Патріарха Філарета - це повернення Донбасу і Криму.

Але Філарет зазначає, що Росія і так звані республіки не поспішають робити відповідних дій. "Л/ДНР" сьогодні своїм вогнем хочуть ввести себе в переговорний процес, але це неможливо, на думку Філарета. "Це наша земля, і не їх", - каже Патріарх.

Як уродженець Донбасу, Філарет впевнено заявляє, що на сході немає жодного неукраїнського села. Але в містах, на шахтах і заводах за часів індустріалізації Донбасу оселилося дуже багато представників інших національностей, в тому числі й росіян. І вони, на думку Патріарха Філарета, повинні бути вдячні за те, що Україна прийняла їх. Патріарх стоїть на позиції, що Донбас – це українська земля. Але не виключає, що там можуть жити і росіяни: "Ми будемо раді, якщо росіяни будуть жити на цій землі. І жити з нами як брати".

Сьогодні Патріарх Філарет каже, що підтримує всі наміри президента Зеленського на досягнення справедливого миру. Патріарх упевнений, що мир на сході України буде досягнутий: "Перемога буде, адже вічної війни не буває. Колись все припиниться".

Патріарх Філарет так само відзначив особливий внесок своєї Церкви (прим. - УПЦ КП) в боєздатність української армії. "У той час наша армія була не боєздатною. Ми допомагали армії бронежилетами, одягом, медикаментами. УПЦ КП не тільки закликала до справедливого миру, а й зробила дуже багато для боєздатності нашої армії. І завдяки цьому піднявся волонтерський рух по всій Україні. І цей волонтерський рух набрав такої сили, що наша армія тепер боєздатна".