• Головна
  • Проекти
  • Мінкультури погрожує припинити реєстрацію УГКЦ через присутність священиків на Євромайдані...

Мінкультури погрожує припинити реєстрацію УГКЦ через присутність священиків на Євромайдані

13.01.2014, 11:58
Мінкультури погрожує припинити реєстрацію УГКЦ через присутність священиків на Євромайдані - фото 1
Ми думали, що час репресій вже минув: УГКЦ отримала лист від Мінкульта про припинення діяльності релігійної організації

sheva.jpgexklusiv.gifПатріарх Святослав (Шевчук) 13 січня оприлюднив та прокоментував листа від Міністерства культури України про можливе припинення діяльності релігійних організацій на підставі їх активності на Майдані Незалежності.

На Святвечір, 6-го січня, греко-католицьке духовенство отримало офіційного листа від 03.01.2014 №1/3/13-14 від Міністерства про «систематичне ігнорування законодавства з боку окремих ієреїв на Майдані Незалежності, що нібито підтримується священноначаллям УГКЦ».

За даними установи, представники УГКЦ порушували вимоги законодавства про свободу совісті та релігійних організацій, здійснюючи релігійну діяльність на Майдані в грудні 2013 року та на початку нового 2014 року.

У відповідь на таку інформацію від Мінкульту Блаженніший Святослав наголосив, що Церква не є учасником політичних подій, однак вона «не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку», а тому присутня на Майдані.

«Цій місії, яку доручив їй сам Христос Спаситель, наша Церква завжди була вірною і такою залишиться і на майбутнє, незважаючи на всі погрози. Ми думали, що час репресій вже минув, однак подібні листи змушують задуматись. Ми не соромимось своєї присутності на Майдані і будемо залишатись там», - підкреслив Глава УГКЦ.

Додамо, що про отримання подібних листів іншими Церквами чи релігійними організаціями наразі нічого не відомо. Керівництво УГКЦ відреагувало на нього тим, що оприлюднило лист і власну Заяву у відповідь.

Останній раз УГКЦ знімали з реєстрації у березні 1946 року, під час сталінських репресій.

Лист Міністерства культури

lyst.jpg

lyst1.jpg

Світлини документу з "Української правди"