Митрополит Антоній (Паканич) боїться, що Вселенський Патріарх знищить УПЦ МП

Митрополит Антоній (Паканич) боїться, що Вселенський Патріарх знищить УПЦ МП - фото 1
В УПЦ МП не сприймуть жодного рішення, прийнятого Вселенським Патріархаом, щодо їхньої конфесії.

Про це заявив керуючий справами Української Православної Церкви Московського Патріархату митрополит Антоній (Паканич), повідомляє Православня жизнь.

Коментуючи інформацію про нібито запланований на січень Синод Вселенського Патріархату, де єпископат УПЦ МП відправлять під церковну заборону, митрополит Антоній, зокрема, сказав:

«Мені важко коментувати подібну інформацію, бо не знайомий з планами Фанара. Однак згадую інтерв'ю архиєпископа Іова (Гечі), яке він дав у 2018 році агентству ВВС. На питання видання про те, чи може ситуація після визнання Фанаром українського розколу привести до того, що Вселенський Патріарх забере патріарше достоїнство у РПЦ або навіть скасує її, представник Фанара відповів наступне: «Якщо така ситуація зберігатиметься протягом тривалого часу, то, звичайно, Константинопольський Патріархат буде змушений вживати певних заходів». Тим самим був посланий недвозначний сигнал. Фактично це було своєрідним залякуванням. У світлі цього не можна виключати, що Фанар може ухвалити якесь, не побоюся цього слова, абсурдне рішення і щодо УПЦ».

Митрополит Антоній також відреагував на слова Патріарха Варфоломія, що всі єпископи УПЦ МП «титулярні», а після його рішення визнати ПЦУ, Українська Православна Церква Моспатріархату перебуває «в статусі єпархій РПЦ в Україні».

«Сказані Патріархом Варфоломієм слова можуть свідчити про те, що Фанар лише чекає зручного політичного випадку, щоби знищити нашу Церкву. Так би мовити, чекає нового воцаріння в Україні сил, які піднімуть на прапори гасла «армовіри». Адже зараз процес тиску на УПЦ істотно знизився. Ось і доводиться, мабуть, Константинопольському Патріарху «тимчасово терпіти» УПЦ та її Предстоятеля. До першої можливості змінити ситуацію на свою користь», – сказав митрополит Антоній.

Нагадаємо, раніше митрополит Антоній (Паканич) звинуватив Вселенського Патріарха в тому, що Томос, який він надав Українській Церкві, приніс горе та страждання вірянам Московського Патріархату. А очільник УПЦ МП закликав вірних "боронити свої святині" під час візиту Вселенського Патріарха в Україну.