Митрополит Борис Ґудзяк назвав виклики, які стоять перед Католицькою Церквою в США

Митрополит Борис Ґудзяк назвав виклики, які стоять перед Католицькою Церквою в США - фото 1
5–7 жовтня в Українському культурному центрі «Союзівка» відбулися Дні духовенства Стемфордської єпархії УГКЦ під проводом правлячого архиєреє владики Павла Хомницького та архиєпископа і митрополита Філадельфійського владики Бориса Ґудзяка.

За повідомленням Департамениту інформації УГКЦ, 6 жовтня архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк розповів священикам про душпастирський план, який єпископи Української Греко-Католицької Церкви прийняли як загальний орієнтир розвитку на наступне десятиліття. Йшлося також і про виклики, які сьогодні стоять перед Церквою в Америці.

Архиєпископ навів деякі тривожні статистичні дані. На кожного новоохрещеного римо-католика в США припадає шість тих, хто відходить від Церкви.

«Схоже на те, що протягом наступних 20 років ми втратимо до 80 % католицького населення США. «Ми, українці-католики, дихаємо тим же повітрям, що й наші брати римо-католики, і у нас більш-менш ті ж соціологічні проблеми», — підкреслив він.

«Ми повинні розуміти, що відбувається, подивитися на це реалістично і зрозуміти, як ми будемо протистояти. Давайте подивимось на реалії та подумаємо, куди Бог нас кличе. Дивімося очима Ісуса, який намагається бути поруч, торкнутися і зцілити», — підкреслив митрополит.

Ахиєпископ Борис закликав духовенство брати активну участь у глобальній дискусії Української Католицької Церкви. «Нам потрібно, щоб ваш голос був почутий у всій Церкві», — підкреслив він.

Як РІСУ інформувала, 10 серпня 2020 року відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі обговорили питання, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу. Все базуватиметься на трьох точках: «Слухати–Думати–Діяти». Це ті рефлексії, які допоможуть сформувати пасторальне планування. Новий душпастирський план» мають прийняти на Патріаршому Соборі. «Треба звернути увагу на глибокі травми, які бентажить суспільство, що веде до агресії», – відзначив митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, озвучуючи ті напрацювання, які синодальна група вже досягла у процесі душпастирського планування. «Наша Церква покликана бути близько людей, щоби зцілювати травми, зокрема культурні й історичні. Потрібна така близькість, яка здатна лікувати травми», – зазначив владика Борис.