Митрополит Епіфаній відзначив нагородами столичних медиків

Митрополит Епіфаній нагородив медиків - фото 1
Митрополит Епіфаній нагородив медиків
Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній зустрівся з медичними працівниками столиці та подякував їм за збережені життя українців.

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

«За жертовне служіння у збереженні дару життя та заслуги перед помісною Українською Православною Церквою» Митрополит Епіфаній відзначив медиків орденами святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Нагороди отримали: професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Галина Гуменюк, заступника директора з лікувально-координаційної роботи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Костянтин Руденко, учасник боїв за Іловайськ, генеральний директор директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації ветеранів Міністерства у справах ветеранів України Всеволод Стеблюк та головна медична сестра Науково-дослідного інституту «Інститут Гіалуаль» Олена Ляшко.

За сумною статистикою в Україні у період карантину від ускладнень COVID-19 померли 39 медиків. Зараз відомо, що на амбулаторному лікуванні знаходиться більше 4 тисяч медпрацівників.

За повідомленням Фонду соціального страхування України, родини померлих медичних працівників мають змогу отримати від держави одноразову допомогу. Так вчора, 30 червня, було профінансовано допомогу для двох родин медичних працівників, які померли внаслідок гострого захворювання на COVID-19.

У найближчий час Фонд планує профінансувати також і одноразову страхову виплату у розмірі 1 мільйон 575 тисяч 500 гривень за кошти державного бюджету відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Одноразова допомога здійснюється Фондом для родин медичних і інших працівників, які померли від коронавірусної хвороби, інфікування якою настало внаслідок контакту з інфікованим пацієнтом, матеріалами чи переносниками захворювань під час виконання посадових обов’язків.

Василь Домбровський для РІСУ.