Митрополит Халкідонський Еммануїл: Тиск на путіна має бути "потужним і нестерпним"

Митрополит Халкідонський Еммануїл: Тиск на путіна має бути "потужним і нестерпним" - фото 1
Старший митрополит Халкідонський Еммануїл розповів в інтерв’ю газеті «Та Неа» про війну росії в Україні, необхідність кращої координації між західними урядами, щоби зробити тиск на президента росії путіна "потужним і нестерпним" і необхідність для інших Церков послідувати визнанню автокефалії Православної Церкви України.

Позицію митрополита Еммануїла поширив на сторінці у Фейсбук речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) з посиланням на Orthodoxtimes.

Митрополит Еммануїл наголосив, що цей стан війни є трагічним як з християнської, так і з політичної точки зору. Вселенський Патріарх одразу ж засудив цю війну.

Стосовно автокефальної Церкви України, митрополит зазначив, що Вселенський Патріархат діяв за священними правилами, надавши автокефалію Церкві країни. Вона вже має визнання Вселенського Патріархату, Александрійського Патріархату, Кіпрської Церкви та Церкви Греції, і митрополит висловив думку, що «незабаром її визнають інші Церкви. Це динамічна Церква, що розвивається. Ми побачили це в серпні минулого року, коли відвідали її разом із Вселенським Патріархом Варфоломієм. Має тисячі парафій, мільйони віруючих і користується захистом держави з самого початку. Шкода, що зараз, через війну, ця Церква в небезпеці».

Говорячи про Московського Патріарха Кирила та його ставлення до війни, він наголосив, що «Патріарх Московський поки що мовчить. Це неприпустимо. Таке мовчання патріарха Кирила свідчить, що він не може вільно висловлюватися. Усі міжконфесійні організації надіслали йому відкриті листи з проханням звернутися до президента путіна, щоб зупинити цю війну. Але ми не бачимо жодної реакції» (інтерв’ю було дане до вручення Кирилом у храмі Христа Спасителя ікони директору росгвардії Золотову та сумнозвісного «благословення» на російський терор в Україні - ЄЗ).

Відповідаючи на запитання, чи відчуває він якусь загрозу для Фанару, він підкреслив, що «ми не відчуваємо жодної загрози, але ми стурбовані заявами російського президента про те, що інші країни можуть зіткнутися з його військовими атаками. Випадок Грузії та її територій, окупованих російськими військами, є живим прикладом. Тому до цих погроз слід поставитися серйозно, тому що ми не знаємо планів росіян».