Митрополит Кіпрської Православної Церкви кардинально змінив з негативного на позитивне ставлення до ПЦУ

Митрополит Кіпрської Православної Церкви кардинально змінив з негативного на позитивне ставлення до ПЦУ - фото 1
Єрарх Кіпрської Православної Церкви митрополит Тамаський і Оренійський Ісая, який нещодавно відвідав Вселенського Патріарха Варфоломія розповів, що отримав нові дані щодо українського церковного питання. Йдеться про дослідження хіротоній єпископів ПЦУ.

Раніше Ісая виступав проти визнання, але схоже змінв свою думку на основі нових наукових досліджень, повідомляє Духовний Фронт України з посиланням на інтерв’ю архиєрея, опублікованому на www.romfea.gr

«З великим терпінням і він (Патріарх Варфоломій, – ред.), і його помічники, які є експертами з цього питання (надання Томосу ПЦУ, – ред. ДФУ), докладно виклали нам позицію Патріархату з цього питання. Вони дали нам кілька відповідей через юридичні та історичні трактати, які ми вивчимо дуже ретельно. Фактично, лише кілька днів тому блискуче наукове дослідження про канонічне походження висвячень українських єпископів, визнаних Вселенським Патріархатом, було підготовлене Його Високопреосвященством, архисекретарем Священного Синоду Вселенського Престолу, о. Григорієм Фрагакісом», – сказав митрополит Ісая.

Він підкреслив, що це дослідження прояснить багато чого, що раніше було незрозумілим.

«Цей факт, як ми вважаємо, прояснить і проллє світло на це складне питання, яке було головною причиною наших застережень, а також застережень багатьох інших єпископів у православ’ї», – сказав митрополит Тамаський.

Він також прокоментував свою позицію щодо рішень Кіпрської Церкви з питання Визнання ПЦУ і поминання Митрополита Епіфанія, як предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.

«…я ясно заявляю, що послух їм є зобов’язанням для кожного члена нашого Священного Синоду, який поважає нашу Синодальну систему. Я не можу дати вам чіткішої відповіді, ніж ця. Послух Священному Синоду», – зазначив Ісая.

Серед іншого, він розповів, що Патріарх Варфоломій поставився до нього із батьківською любов’ю та великим розумінням.

«Я повідомив про відновлення релігійних турів з Тамаської митрополії до Константинополя, які були перервані через епідемію коронавірусу. Його Святість також нагородив почесними званнями деяких видатних священнослужителів нашої митрополії, що принесло нам особливу радість. Ми були справді вражені його відкритим серцем та добротою», – каже Ісая.

Раніше митрополит Тамаський Ісая був одним із чотирьох митрополитів, які відмовились виконувати рішення Синоду Кіпрської Православної Церкви про визнання ПЦУ. Він також заявляв, що не поминатиме Предстоятеля Кіпрської Церкви за богослужінням.

Після нещодавнього візиту Ісаї на Фанар, аналітики зазначали, що він покаявся перед Патріархом і змінив позицію щодо ПЦУ.