Митрополит Павло (Лебідь) вигнав з Києво-Печерської Лаври єромонаха, який відмовився згадувати ім'я Кирила під час Богослужіння

03 травня, 13:47
Православні
Митрополит Павло (Лебідь) вигнав з Києво-Печерської Лаври єромонаха, який відмовився згадувати ім'я  Кирила під час Богослужіння - фото 1
Ім'я сміливого єромонаха - Симон (Новіков).

Про це йдеться у дописі священика УПЦ МП Петра Семащука у Фейсбук.

"Відомо, що братія Лаври ще на початку війни пропонувала не згадувати за Богослужіннями в Лаврі ім'я патріарха, однак намісник Лаври владика Павло категорично відмовився це робити і принципово настояв на тому, щоб поминати Кирила (Гундяєва) як "великого Господина і Отця"", - написав священик.

Як РІСУ інформувала, найближчим часом в Києво-Печерській лаврі може статися переворот, оскільки більшість монахів засуджують Росію. Таку думку висловив митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко).

“Близько 60 відсотків насельників Києво-Печерської лаври поділяють засудження агресії Росії. Вони не хочуть поминати Патріарха Кирила, а хто цього не робить, “отримує на горіхи” від владики Павла (митрополит Павло Лебідь, намісник Києво-Печерської лаври, противник надання автокефалії Українській Церкві – ред.). Але братія має проукраїнську позицію. Імовірно, що найближчим часом усередині Лаври можливий переворот. Монахи не підтримують проросійської позиції свого керівництва, це факт. Тож можуть попросити старе керівництво піти й обрати собі нове”, – зазначив митрополит.

Нагадаємо, Предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що майже половина монахів Києво-Печерської лаври готові перейти до ПЦУ.

Сам намісник Успенської Києво-Печерської лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло (Лебідь) вірить, що на території колишнього Радянського Союзу існують відкриті Сполученими Штатами лабораторії, в яких комах, зокрема, комарів заражають хворобами.

Така заява намісника Лаври прозвучала в його інтерв’ю пропагандистському сайту Україна.ру.