Митрополит Волинський ПЦУ нагадав вірянам, які святкуватимуть Різдво 25 грудня, що почався піст

17 листопада, 15:39
Культура
Митрополит Волинський ПЦУ нагадав вірянам, які святкуватимуть Різдво 25 грудня, що почався піст - фото 1
Для тих, хто відзначає Різдво Христове 25 грудня, Пилипівку слід розпочати раніше, нагадав митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Про це повідомляє сайт Волинської єпархії ПЦУ.

Владика привітав православних, які живуть за новоюліанським календарем: «Ми вітаємо християн, які 15 листопада розпочали Різдвяний піст і святкуватимуть народження Христа-Спасителя разом із Європою».

Календарні розбіжності, на думку єрарха, не повинні викликати в Україні сварки. Святкувати Різдво тоді, коли відзначають у Росії, чи тоді, коли в Константинополі та інших країнах, – право вибору кожного.

«Наша Церква повинна підтримувати і шанувати, як одних, так і других». Головне в цьому процесі, аби піст було дотримано. Не важливо коли почнеш, а важливо, як ти будеш його дотримуватися», – наголошує керуючий єпархією.

Митрополит Михаїл побажав усім ревності й духовної стійкості. «Молитвою і постом ми проженемо і ковід, проженемо й інші небезпеки та негаразди, які літають над Україною і над кожним із нас».

Нагадаємо, у 2019 році у Волинській єпархії ПЦУ ухвалили рішення святкувати Різдво і 25 грудня, і 7 січня, а весь період – з 25 грудня до 7 січня – вважати різдвяними святами.

Цю ініціативу, щоправда, не підримали у інших єпархіях ПЦУ.

Предстоятель ПЦУ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе після того, коли до такого рішення «дозріє» Церква та віряни. Проте, як свідчить соціологія, більше 60% українців проти святкування Різдва 25 грудня.