Міжконфесійна та міжнародна делегація від Асоціації «Європа — пацієнт» завершила вже другий візит в Україну

Зустріч з Блаженнішим Святославом - фото 1
Зустріч з Блаженнішим Святославом
Джерело фото: Фейсбук
Учасники делегації, організованій Асоціацією  «Пацієнт Європа», провели зустрічі з релігійними лідерами України, парламентаріями та громадськими організаціями.  У часі візиту відбулися молитви за справедливий мир для України та обговорилися можливості гуманітарної та комунікаційної підтримки українського суспільства.

Про це йдеться у звіті за підсумками візиту віце-президента Асоціації, громадського діяча Олександра Темкіна.

«Ваш візит є для нас свідченням того, що Бог дбає про Україну, що Бог терпить нас,» – сказав Глава УГКЦ Патріарх Святослав Шевчук учасникам цієї міжконфесійної та міжнародної делегації.

До складу делегації увійшли:

  • Рабин Джонатан Віттенберг, старший рабин юдаїзму Масорті
  • Імам Седжад Мекіч Імам Центральної мечеті Кембриджа
  • Рабин Чарльз Фейнберг з Міжконфесійної акції за права людини, Вашингтон, округ Колумбія
  • Отець Яцек Сєпсяк Орден єзуїтів, Краківська архиєпархія
  • Отець Марек Мілавіцький, Домініканський Орден Вроцлавської архиєпархія
  • Олександр Темкін і доктор Матеуш Піотровський, віце-президент і президент Товариства «Європа – пацієнт».

Свій візит делегація розпочала 7 грудня з молитви у Бабиному Яру - місці трагічної загибелі тисячів євреїв та українців, розстріляних нацистами під час Другої світової війни. Потім делегація взяла участь у прес-конференції в центральному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ.

«Війна Росії проти України – це загарбницька війна, але це також війна моралі принципи, за якими ми всі маємо жити», – сказав на конференції рабин Файнберг. Я вірю, що колись росіяни визнають свої вчинки і покаються.»

8 грудня делегація зустрілася з Апостольським нунцієм в Україні Вісвальдасом Кульбокасом та муфтієм Айдером Рустемовим та спільно помолилися в соборі Святої Софії.

Відтак делегати зустрілися з Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом Шевчуком.

«Ваш візит є для нас свідченням того, що Бог дбає про Україну, що Бог терпить нас», – звернувся до делегації Глава УГКЦ. – Я бачив стільки людей, мирних жителів, убитих на вулицях Бучі. У братських могилах ми всі рівні, ми всі люди: російськомовні і україномовні, християни, мусульмани, євреї», – додав першоєрарх УГКЦ.

Владика Святослав наголосив, що "саме зараз, не чекаючи закінчення війни, нам треба думати про створення країни, за яку люди не лише хочуть померти, а й країни, в якій вони захочуть жити, до якої захочуть повернутися з еміграції, в які вони захочуть творити та створювати сім’ї".

Опісля відбулася зустріч з парламентарями України. Йшлося про гуманітарні потреби України. Особливу увагу приділили наслідкам повномасштабної російської агресії, що триває майже рік, йшлося також про охорону здоров'я в Україні.

Потім делегати зустрілися з єврейською громадою Масорті та почули свідчення людей, які пережили бомбардування Києва. День завершився відвідуванням центру підтримки реінтеграції сімей і дітей, які зазнали травм і насильства під час окупації рашистами українських територій.

9 грудня делегати відвідали Бородянку, Бучу та Ірпінь під проводом о .Ярослава Чопана з ПЦУ, який переховувався в окупованій Бучі та пізніше був свідком ексгумації вбитих і закатованих російськими військами мирних жителів.

Опісля делегати зустрілися з римо-католицьким єпископом Віталієм Кривицьким.

«Перебуваючи у східній Україні, я бачив, як голландські сапери розміновували землю. Нам знадобиться велика міжнародна підтримки розмінувати не лише нашу землю, а й серця та уми, на яких війна та насильство залишили свій слід. Зараз ми навчаємо наших священиків на парафіях, щоб вони вміли розмовляти краще з людьми, які пережили травматичний досвід. Це великий виклик», — сказав він.

Міжнародну делегацію прийняв Президент Асоціації мусульман України та татарської громади Сейран Аріфов.

«Це друга, але не остання делегація, яку організовує Товариства «Європа — пацієнт». Ми організували міжконфесійну делегацію. Міжрелігійний характер цієї делегації є свідченням того, що мир необхідний», – сказав ініціатор делегації, віце-президент Товариства, громадський діяч і філософ Олександр Темкін.

Довідка. Товариство «Європа — пацієнт» — це загальноєвропейська адвокаційно-експертна організація у Варшаві. Метою Асоціації є розробка політики відповіді на основні виклики, що стоять перед Європою: пандемії, кліматична криза, війни та ін.

Це вже другий візит делегації релігійних діячів до Києва, організований Товариством «Пацієнт Європа», що шукає способи розв’язання найбільших викликів для Європи: пандемій, надзвичайних ситуацій, воєн і кліматичної кризи. Учасники організації мають широкі контакти в різних країнах світу. Перший візит був у травні.