Блогослов’я. Блог Едуарда Бердника_image

Блогослов’я. Блог Едуарда Бердника

Від богослов’я до блогослов’я - один крок.

Молитва Софії на могилі трьох доньок: Віри, Надії, Любові

17 вересня, 10:03
Гросвіта з Гандерсхайма - фото 1
Гросвіта з Гандерсхайма
Джерело: Wiki
Молитва з драми X століття, що написана німецькою монахинею Гросвітою

Молитва Софії:

О Адонай Еммануїле, народжений Божественним Творцем усього перед початком часу і народжений у часі від Діви-Матері, - Ти, що в Твоїй подвійній природі найдивовижнішим чином залишився єдиним Христом, єдність особи не розділена різнорідністю природ, а різнорідність природ не змішана в єдності особи, - Тобі нехай радісну пісню піднесе ангельський невтомний хор, що співає в солодкій гармонії з небесними сферами! Нехай прославляє Тебе все створіння, бо Ти, єдиний зі Святим Духом, що є безплотний, волею Отця і співучастю Духа сподобився Ти стати страсною людиною, але залишився безстрастним, як Бог.

О Ти, що не побоявся скуштувати смерть і знищив її Воскресінням Твоїм, щоб ніхто, хто вірує в Тебе, не загинув, але пізнав життя вічне, Тобі взиваю! Не забуваю, що Ти, досконалий Бог і правдива людина, обіцяв, що ті, які заради Тебе зречуться своїх земних маєтків, будуть винагороджені сторицею і отримають дар життя вічного. Натхненна цією обітницею, Ти бачиш, що я зробила все, що могла: з власної волі і заради Тебе я пожертвувала дітьми, яких носила. О, з милості Твоєї не відкладай виконання обітниці Твоєї, але звільни мене якнайшвидше від пут цієї плоті, щоб я могла бачити дітей моїх і радіти разом з ними.

Дай мені радість чути, як вони співають нову пісню, йдучи за Тобою, Агнче Діви! Дай мені тішитися їхньою славою, і хоч мені не подобає, співати разом з ними пісню дівицтва, дай мені прославляти Тебе, що не є Отцем, але одноістотний з Отцем, з Яким разом зі Святим Духом, єдиний Господь усього світу, єдиний Цар усього, що є на землі, і на висотах, і в безоднях, і в глибинах, царюєш і пануєш на віки вічні!

Молитва написана німецькою монахинею Гроцвітою в X столітті, як завершення драми "Sapientia". Перекладено за : The Plays of Roswitha translated by Christopher St. John.

Для довідки:

Гроцвіта ( бл. 935–973 ) була черницею яка писала драми та християнську поезію під час династії Оттонів . Вона народилася в родині саксонської знаті і вступила до абатства Гандерсгайм. Вважається першою німецькою жінкою-письменнице та першою жінкою-істориком, а також першою людиною після падіння Римської імперії , яка писала драми на латинському Заході, і першою німецькою поетесою. (З англійської вікіпедії).