Молодіжна зустріч Тезе 2020 цьогоріч відбудеться по всьому світу в онлайн: реєстрація на місцях

 Спільнота братів Тезе на зустрічі молоді у  2017 році у Базелі (Швейцарія) - фото 1
Спільнота братів Тезе на зустрічі молоді у 2017 році у Базелі (Швейцарія)
Джерело фото: Фото учасників різних молитовних зустрічей ТЕЗЕ
Через пандемію коронавірусу, молодіжну зустріч Тезе, яка мала відбутися у новорічний період у Турині, скасували. Натомість організатори пропонують цьогорічну Європейську зустріч молоді провести з 27 грудня 2020 року по 1 січня 2021 року по всьому світу, навіть в Україні.

Брати спільноти Тезе Рафаель і Жан-Даніель повідомили учасникам минулорічних зустрічей, що новий формат передбачатиме зібрання молоді на різних місцевих локаціях по всьому світу, а прямі включення із семінарів, полуденних та вечірніх молитов транслюватимуть із Франції онлайн.

"Ми транслюватимемо деякі події безпосередньо з Тезе, а інші будуть відкриті для публіки особисто, або у вашій парафіяльній або молодіжній пастирській групі, — повідомили організатори у розсилці попереднім учасникам з різних країн світу їхніми мовами. — Ми щиро запрошуємо вас створити групи у вашому місті, менші чи більші, які зможуть брати участь у всій події, наскільки/якщо це дозволяють місцеві карантинні обмеження".

Молодіжна зустріч Тезе 2019 у Вроцлаві (Польща) - фото 62335
Молодіжна зустріч Тезе 2019 у Вроцлаві (Польща)

 

Зустріч молоді ТЕЗЕ щороку проводять у новорічний період у різних містах Європи з 1978 року. Літом зустріч молоді відбувається у самому французькому селі (Taizé), звідки і походить ця міжнародна екуменічна спільнота. А два роки тому навіть відбулася регіональна міжнародна зустріч Тезе у Львові.

Як долучитися до повної програми зустрічі, залишаючись у своєму місті

Попередню і адаптовану до Київського часу програму ТЕЗЕ 2020 українські учасники Європейської зустрічі можуть знайти на веб-сайті спільноти. Ті учасники, які захочуть зареєструвати місцеву ініціативу, щоб зібрати молодь від 15-ти до 35-ти років на таку зустріч, зможуть зробити це за допомогою спеціальної форми. Організатори обіцяють інформаційну підтримку для тих локацій, які планують зібрати більший захід, щоб потенційні учасники зустрічі скажімо у таких містах України як Львів, Київ, Одеса, Тернопіль чи Івано-Франківськ знали як вони можуть долучитися. Та, навіть якщо зустріч планується тільки для кількох людей з однієї парафії чи спільноти, вони закликають не соромитися і зареєструвати цю локацію зустрічі через контакт з одним із волонтерів Тезе через цю форму.

Молитва Тезе молоді в Івано-Франківську 2017 рік - фото 62333
Молитва Тезе молоді в Івано-Франківську 2017 рік

 

Окрім трансляції молитов, організатори надішлють учасникам зустрічі Тезе короткі відео з роздумами на кожен день, які можна буде переглянути у будь-який час. Для тих учасників, які бажатимуть зустрітися на ранковій молитві у своїй парафії, або навіть з кількома людьми у своєму домі, згодом ще надішлють конкретніші рекомендації. Праця в групах, як це традиційно відбувається на зустрічах Тезе, також відбудеться — підготують запитання, які допоможуть учасникам обмінятися думками та досвідом у малих групах. Тематичні зустрічі, так звані "майстер-класи", також транслюватимуться безпосередньо з Тезе, і кожен зможе взяти в них участь.

Тобто навіть, якщо це компанія друзів, котра вирішила взяти участь у програмі зустрічі у такій формі, важливо, щоб вона повідомила про це організаторів. Найближчими тижнями волонтери, які зараз перебувають у Тезе, зможуть зв’язатися з такими учасниками, щоб допомогти підготувати їм зустріч у їхньому місті з молоддю з усього світу.

Молодіжна зустріч Тезе 2017 у Базелі (Швейцарія) - фото 62334
Молодіжна зустріч Тезе 2017 у Базелі (Швейцарія)

 

Як долучитися з дому, як ніби ви були б на Європейській зустрічі

Проте, якщо зібратися із іншими людьми у вашому регіоні не вийде, то є можливість (для людей у ​​віці від 18 до 35 років) індивідуально зареєструватися для участі в міжнародних групах онлайн. Ці групи збиратимуться чотири рази за встановленим часом щодня з 28 по 31 грудня. Організатори зауважують однак, що для бажаючих у такій формі обмінюватися думками було б важливо брати участь у всі дні зустрічей групи. Бо такі особи, що не мають стільки часу для цього через роботу чи з інших причин, все одно матимуть доступ до інших різноманітних програм онлайн без необхідності особистої реєстрації.

Скріншот молитви Тезе онлайн весною 2020  - фото 62337
Скріншот молитви Тезе онлайн весною 2020

 

А можна таки поїхати на Тезе?

Раніше організатори також зазначали, що серед можливостей взяти участь у паломництві є також перебування у самому містечку спільноти Тезе, однак, зважаючи на ситуацію із пандемією, кількість учасників лімітована до 500 молодих людей. Таке квотування дасть змогу представити багато країн.

Молодь Перемисько-Варшавської Єпархії УГКЦ їде на зустріч Тезе 2017 у Базель (Швейцарія) - фото 62336
Молодь Перемисько-Варшавської Єпархії УГКЦ їде на зустріч Тезе 2017 у Базель (Швейцарія)

 

Цікаво, що відтепер усіх, хто приїде з України до Тезе чи на Європейські зустрічі молоді, зустрічатиме саме брат Рафаель зі Швейцарії, який вивчає українську мову і є відповідальний у спільноті Тезе за нашу країну. Він і брат Жан-Даніель сподівалися приїхати в Україну цієї осені, щоб відвідати молодь у парафіях, церквах та молодіжних душпастирських центрах. Але на жаль, пандемія унеможливила ці плани.

“Ми з нетерпінням чекаємо на Європейську зустріч молоді, яку ми будемо проживати разом з вами, де б ви не були. Ми з нетерпінням чекаємо від вас інформації про те, що б ви хотіли організувати у вашому місті, щоб ми могли продовжити це паломництво довіри разом. Тому ми на зв'язку! — говорять брати у листі-запрошенні на завершення. — І не соромтеся надавати інформацію про цю ініціативу у своєму оточенні, особливо через соціальні мережі”.

Українська молодь на зустрічі Тезе 2019 у Вроцлаві (Польща) - фото 62338
Українська молодь на зустрічі Тезе 2019 у Вроцлаві (Польща)