"Москва намагається вкрасти священиків і християн – не ведіться на обіцянки", - Патріарх Феодор духовенству в Африці

"Москва намагається вкрасти священиків і християн – не ведіться на обіцянки", - Патріарх Феодор духовенству в Африці - фото 1
Патріарх Александрійський Феодор видав 13 січня Енцикліку для духовенства Патріархату в Африці. Він закликав духовенство зберігати вірність Патріархату, закрити вуха і очі на обіцянки та не продаватися за тридцять срібняків Юди.

Про це повідомляє orthodoxtimes.com.

"Ці «вовки» прийшли «без жодного благословення чи дозволу» Патріархату в Африку і посіяли бур’яни розділення», - написав Патріарх Феодор.

Він наголосив, що Вселенський Патріархат єдиний має право надавати автокефалію, тому Александрійський Патріархат визнав надання Томосу про автокефалію Церкві України, бо це визнання «священних канонів і традиції нашої Церкви».

«Російська Церква у відповідь порушила традицію Вселенських Синодів, яку до сьогодні шанували всі Патріархи Російські, і поспішила заснувати свою Церкву (Екзархат) у благословенній Африці — це акція, яка натхненна «колоніалізмом» і намагається «вкрасти» священників і християн з нашого Патріархату, використовуючи несанкціоновані засоби. Ця дія абсолютно ворожа нашому Патріархату, оскільки суперечить багатьом священним канонам, які забороняють одній Церкві порушувати кордони іншої», - написав першоєрарх.

Патріарх Феодор закликав духовенство Александрійського Патріархату «зберігати вірність нашому Патріархату, який проповідував вам Євангеліє Христове і дарував вам Святе Хрещення, закрити вуха і очі на обіцянки та брудні обміни – (як «тридцять срібняків Юди») – від людей, про існування яких до вчорашнього дня було невідомо, бо духовна небезпека величезна. Завжди враховуйте наші нескінченні жертви, щоб утвердити присутність Православної Церкви в Африці і щоб щоденно і з ділами любові давати свідчення Євангелія на нашому любому континенті».